8 wskazówek, jak przywrócić coś, co przypadkowo usunąłeś

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś horroru utraty pracy po wielu godzinach pisania na telefonie lub komputerze? Nacisnąłeś niewłaściwy klawisz i nagle przypadkowo usunąłeś to, nad czym spędziłeś tyle czasu.

Niezależnie od tego, czy jest to e-mail, wiadomość tekstowa, dokument czy cokolwiek innego, zobaczenie, jak cała Twoja ciężka praca znika w jednej chwili, może być bardzo frustrujące i stresujące.

Nie panikuj jeszcze. Nawet jeśli przypadkowo coś usunąłeś, nie musi to oznaczać, że zniknęło to na zawsze.

Istnieje kilka wskazówek, dzięki którym możesz przywrócić usuniętą pracę, abyś mógł odetchnąć nieco i nie musieć zaczynać od zera.

KLIKNIJ, ABY OTRZYMAĆ BEZPŁATNY NEWSLETTER CYBERGUY KURTA Z ALERTYKAMI BEZPIECZEŃSTWA, SZYBKIMI WSKAZÓWKAMI, RECENZJAMI TECHNICZNYMI I ŁATWYMI PORADAMI, ABY UCZYNIĆ CIĘ MĄDRZEJSZYM

1. Przywróć kartę, z której zostałeś zamknięty

Wiele kart przeglądarki jest wypełnionych elementami pełnymi dobrych intencji, takimi jak artykuły, które zamierzasz dokończyć, czy e-maile, na które warto odpowiedzieć. Zrozumiałe jest więc frustrację z powodu ich utraty, gdy przypadkowo zamkniesz kartę, która miała pozostać otwarta. Istnieje jednak sposób, aby to cofnąć i może on działać w dowolnej przeglądarce.

Jeśli przypadkowo zamkniesz kartę, którą chcesz pozostawić otwartą, kliknij Command + Shift + T jeśli masz komputer Mac lub Ctrl + Shift + T jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows. Spowoduje to automatyczne przywrócenie ostatniej zamkniętej karty, dzięki czemu nie będziesz musiał samodzielnie otwierać jej ponownie.

DLACZEGO TELEFONICZNY Z WYDZIAŁU SZERYFA MOŻE BYĆ OSZUSTWEM TELEFONICZNYM

2. Cofnij operację na swoim komputerze

Kolejną prostą sztuczką, którą możesz zastosować na swoim komputerze, jest funkcja Cofnij. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, ten skrót klawiaturowy będzie brzmieć Ctrl + Za jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, skrótem będzie: Polecenie + Z. Wykonanie tych skrótów cofnie wszystko, od przypadkowego usunięcia czegoś z folderu pobranych po usunięcie błędnie wpisanego słowa.

WIĘCEJ: CZY PRZYPADKO USUNĄŁEŚ SENSYMENTALNĄ WIADOMOŚĆ Z IPHONA?

Skróty klawiaturowe to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu przy komputerze. ( )

3. Użyj narzędzia do odzyskiwania plików

Istnieje mnóstwo bezpłatnych programów do odzyskiwania danych, które pomogą Ci odzyskać stare pliki, o których myślałeś, że zniknęły na zawsze. Większość z nich pozwala odzyskać dokumenty, filmy, obrazy, muzykę i pliki audio i nie tylko.

Skorzystaj z moich najwyżej ocenianych programów do odzyskiwania danych, które działają na komputerach Mac i PC.

4. Przywróć stare wersje swoich plików

Jeśli korzystasz z usług takich jak Dokumenty Google, Dropbox lub Microsoft, często oferują one kroki, które możesz podjąć, aby przywrócić stare wersje plików, które kiedyś posiadałeś, abyś nigdy nie musiał się martwić o utratę swojej pracy.

Oto najlepsze sposoby zapisywania i przywracania tego typu dokumentów.

JAK przechytrzyć hakerów kryminalnych, blokując im dostęp do kont cyfrowych

Microsoft, Google i Dropbox mają funkcję automatycznego zapisywania, która pozwala przywrócić stare wersje plików. ( )

WIĘCEJ: MASZ IPAD? Apple właśnie dało mu nową, niesamowitą sztuczkę

5. Skorzystaj z kosza na śmieci

Do każdego modelu komputera powinien być dołączony kosz na śmieci. Jest to kosz wypełniony wcześniej usuniętymi plikami, które zazwyczaj pozostają w koszu przez około 30 dni. Jeśli przypadkowo coś usuniesz, możesz przywrócić te pliki bezpośrednio z kosza. Oto jak to zrobić.

Jeśli masz komputer Mac:

  Kliknij ikona kosza na śmieci u dołu ekranuKliknij plik chcesz przywrócić i przeciągnij to tam, gdzie chcesz go zapisać (Pulpit, Dokumenty, Pobrane itp.)

Jeśli masz komputer z systemem Windows:

  Kliknij ikona kosza na śmieci u dołu ekranuKliknij prawym przyciskiem myszy na pliku, który chcesz przywrócićKliknij Przywrócić

10 SPOSOBÓW NA WYKORZYSTANIE WŁASNYCH DANYCH, ABY Zmieścić ciasto w kieszeni

Przywracanie usuniętych tekstów jest możliwe dla użytkowników iPhone’a i Androida. ( )

6. Odzyskaj usuniętą wiadomość tekstową

Skoro omówiliśmy już kilka sztuczek komputerowych, omówmy także kilka sztuczek telefonicznych. Czasami przez przypadek usuwamy wiadomości tekstowe. Jednak te wiadomości tekstowe nie zniknęły na zawsze. Oto jak przywrócić stare wiadomości tekstowe na iPhonie lub Androidzie.

Na iPhonie:

  Otwórz swoje Wiadomości aplikacjaKliknij < Filtry w lewym górnym rogu Przewiń w dół do Ostatnio usunięte i dotknij Wybierz wiadomość, którą chcesz odzyskać i kliknij Odzyskiwać w prawym dolnym roguKliknij Odzyskaj wiadomość potwierdzać

Na Androidzie:

Ustawienia mogą się różnić w zależności od producenta telefonu z Androidem

  Otwórz swoje Wiadomości aplikacjaDotknij 3 pionowe kropki w prawym górnym roguWybierz Kosz Lub Śmieci (w zależności od modelu)Długie dotknięcie wiadomość, którą chcesz odzyskaćWybierz Przywrócić

WIĘCEJ: WYŚLIJ ZABAWNĄ WIADOMOŚĆ, KORZYSTAJĄC Z TYCH TRICKÓW NA IPHONA

7. Przywróć omyłkowo usuniętą pocztę głosową

Na iPhone’ach i urządzeniach z Androidem można także przywrócić omyłkowo usunięte wiadomości głosowe. Oto instrukcje, jak to zrobić.

Na iPhonie:

  Otwórz swoje Aplikacja na telefonKliknij Zakładka poczty głosowej na dolePrzewiń w dół i dotknij Usunięte wiadomości Kliknij na poczta głosowa chcesz odzyskać, a następnie dotknij czerwona ikona z koszem na śmieciUsunięta poczta głosowa zostanie przeniesiona z powrotem na Twoje skrzynkę odbiorczą poczty głosowej

Na Androidzie:

Ustawienia mogą się różnić w zależności od producenta telefonu z Androidem

  Otwórz swoje Aplikacja na telefonKliknij 3 pionowe kropki w prawym górnym roguDotknij UstawieniaKliknij Poczta głosowa Uzyskiwać Usunięte wiadomości

JAK POMÓC ZAPOBIEC KRADZIEŻY SAMOCHODU

8. Skontaktuj się z pomocą techniczną dotyczącą swojego urządzenia

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz skontaktować się z pomocą techniczną dowolnego posiadanego urządzenia. Mają specjalistów, którzy mogą znać kilka tajemnic dotyczących odzyskiwania utraconych plików.

  Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac lub iPhone’a, możesz skontaktować się z firmą Apple, aby umówić się na bezpłatną sesję ze wsparciem Apple. W przypadku problemów związanych z firmą Microsoft możesz skontaktować się z firmą Microsoft, wykonując poniższe kroki. Jeśli utraciłeś cokolwiek związanego z Google , możesz do nich dotrzeć, klikając tutaj.

NIE WYRZUCAJ SWOJEGO STAREGO ROUTERA INTERNETOWEGO, DOPÓKI NIE ZROBISZ TEGO

Najważniejsze wnioski Kurta

Znasz już różne wskazówki techniczne umożliwiające odzyskanie przypadkowo usuniętej pracy i danych. Od przywracania zamkniętych kart przeglądarki i korzystania z funkcji Cofnij na komputerach, po uzyskiwanie dostępu do starych wersji Dokumentów Google, plików Dropbox i dokumentów Microsoft, a także odzyskiwanie usuniętych wiadomości tekstowych i poczty głosowej. Te sztuczki oferują świetne rozwiązania łagodzące niepokój spowodowany niezamierzonym usunięciem.

Czy kiedykolwiek zgubiłeś coś ważnego lub sentymentalnego, czego nie mogłeś odzyskać, na przykład e-mail, wiadomość tekstową lub dokument? Jak się wtedy czułeś i jak poradziłeś sobie z tą sytuacją? Daj nam znać pisząc na adres Cyberguy.com/Kontakt.

Aby uzyskać więcej porad technicznych i alertów dotyczących bezpieczeństwa, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, przechodząc na stronę Cyberguy.com/Newsletter.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania CyberGuy:

  Jaki jest najlepszy sposób ochrony komputerów Mac, Windows, iPhone i urządzeń z systemem Android przed włamaniem? Jaki jest najlepszy sposób na zachowanie prywatności, bezpieczeństwa i anonimowości podczas przeglądania Internetu? Jak pozbyć się automatycznych połączeń telefonicznych z aplikacjami i usuwaniem danych usługi?

Prawa autorskie 2023 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *