Bank Żywności oferuje darmowe artykuły spożywcze strajkującym aktorom i pisarzom

W banku żywności w Arlington Heights uderzający hollywoodzcy pisarze i aktorzy mogą za darmo zabrać do domu artykuły spożywcze warte setki dolarów.

Członkowie WGA i SAG-AFTRA, którzy okażą swoją kartę członkowską w World Harvest Food Bank, uzyskują zgodę na napełnienie wózka spożywczego wszystkim, co znajduje się na półkach, powiedział właściciel Glen Curado, który opisał bank żywności jako „wszystko, co możesz zjeść” rodzaj miejsca.

Curado zaczął oferować członkom związku darmowe artykuły spożywcze w sobotę, dzień po tym, jak SAG-AFTRA formalnie dołączył do WGA na liniach pikiet w pierwszym podwójnym strajku, który uderzył w Hollywood od 63 lat. Pisarze strajkują od maja, a presja jest silna – nie tylko dla dziesiątek tysięcy strajkujących i pozbawionych pracy, ale także dla tych, którzy pracują na planach i firm, które opierają się na wydatkach przemysłu.

Po rozmowie z członkinią SAG-AFTRA, Kristiną Wong, nieoficjalną „influencerką banku żywności”, Curado powiedział, że zdecydował się powitać aktorów i pisarzy. Strajk „trwa od zawsze”, powiedział, wyjaśniając, dlaczego chciał zapewnić wsparcie. „Dlaczego to trwa tak długo?”

Zazwyczaj kupujący mogą wyjść z koszykiem pełnym produktów, chleba i mięsa za darowiznę w wysokości 55 USD lub cztery godziny wolontariatu. Każdy, kto potrzebuje jedzenia, ale nie jest w stanie poświęcić swojego czasu, otrzymuje darmową torbę pełną jedzenia.

Od teraz członkowie WGA i SAG-AFTRA będą mogli przychodzić tyle razy, ile potrzebują, do wyczerpania zapasów, chociaż Curado przyznaje, że nie wie, jak długo to potrwa. Na razie chętnie daje, póki może — i prosi zainteresowanych o darowizny na stronie internetowej World Harvest.

„Wszyscy trochę się martwimy, w co się wpakowaliśmy” – powiedział Wong, który promował ofertę „Wujka Glena” na Instagramie. „Ale podziwiam też to, że mówi:„ Zrobimy to ”. Mówię: „Jesteś pewien, że nie zabraknie nam jedzenia?” Mówi: „Nie zabraknie nam jedzenia”.

Wong powiedziała, że ​​spotkała się już z odmową od ludzi, którzy byli zdenerwowani, że darmowe artykuły spożywcze były oferowane pracownikom Hollywood zamiast innym postrzeganym jako bardziej potrzebujący.

„W głowach ludzi jest mityczna postać, którą wyobrażają sobie, kiedy idą do banku żywności. Po prostu wyobrażają sobie najstraszniejsze z okropnych. I chociaż to istnieje, nie są to jedyni ludzie, którzy mają do czynienia z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego” – powiedział Wong. „Kto może powiedzieć, że aktorzy nie są też samotnymi rodzicami, czy też ludzie są eksmitowani, czy też ludzie żyją ze swoich samochodów?”

Przed dołączeniem do SAG-AFTRA Wong powiedziała, że ​​pracując jako dwudziestokilkuletnia aktorka drugoplanowa, nie mogła sobie pozwolić na zaopatrzenie lodówki. Przypomniała sobie, jak krzyczano na nią za zabieranie dodatkowego jedzenia z zestawów. Dla 160 000 członków reprezentowanych przez SAG-AFTRA zestawy zostały zastąpione liniami pikiet.

Bank Żywności World Harvest nie jest jedynym miejscem, w którym w ramach solidarności karmi się członków związku. Rosnącą listę restauracji i barów oferujących zniżki członkom WGA można znaleźć w arkuszu kalkulacyjnym i na Twitterze, aktualizowaną przez scenarzystkę Deannę Shumaker.

Green Envelope Grocery Aid, fundusz wzajemnej pomocy prowadzony przez członkinię WGA, Joelle Garfinkel, zapewnia 100 dolarów na pomoc w zakupach spożywczych dla związkowych i niezrzeszonych pracowników Hollywood dotkniętych strajkiem. Według Garfinkela, do 16 lipca 555 osób otrzymało pomoc z funduszu.

Dostępnych jest również kilka funduszy dla osób dotkniętych podwójnym strajkiem, w tym fundusze nadzwyczajnej pomocy finansowej Fundacji SAG-AFTRA oraz fundusze strajkowe dla wschodniego i zachodniego oddziału WGA.

W maju WGA zebrała fundusze na pomoc solidarnościową dla osób pracujących w całym przemyśle rozrywkowym — nie tylko w Hollywood — niezależnie od przynależności związkowej.

„Wstrzymywanie naszej pracy okazało się jedynym sposobem, w jaki możemy zmusić studia do zawarcia umowy, która pozwoli scenarzystom zarabiać na uczciwe, zrównoważone życie w naszym rzemiośle” – powiedział Chris Keyser, współprzewodniczący komitetu negocjacyjnego WGA, w oświadczenie. „To powiedziawszy, WGA nie jest niewrażliwa na żniwo, jakie ta przerwa w pracy odbierze całej branży”.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *