Chcesz wesprzeć ofiary pożarów Maui? Zacznij od tych restauracji w Los Angeles

Właściciele restauracji w Los Angeles przeznaczają procent swoich zysków, organizując zbiórki pieniędzy i podnosząc świadomość społeczności Maui zmagających się z tragedią niedawnych pożarów. Setki budynków, domów i firm zostało obróconych w popiół w najbardziej śmiercionośnym pożarze stulecia.

Gdy liczba ofiar śmiertelnych pożarów Maui zbliża się do 100, zarówno Hawajczycy, jak i mieszkańcy Angelenos opłakują zniszczenia historycznego miasta Lahaina. Te restauracje w Los Angeles robią, co w ich mocy, aby zebrać wsparcie dla różnych funduszy pomocowych.

W Sherman Oaks we wtorek od 18:00 Anajak Thai dodaje pokesy w stylu Tamashiro i shoyu oraz smażonego kurczaka mochiko do wtorkowego menu Thai Taco, chcąc przekazać część zysków z tych pozycji menu różnym funduszom pomocowym Maui. Problem, jak mówi właściciel Justin Pichetrungsi, polega na upewnieniu się, że on i jego zespół wybierają renomowane organizacje, które wysyłają datki bezpośrednio na odbudowę, a nie ogólne, nieukierunkowane fundusze.

„To raczej niepokojące”, powiedział Pichetrungsi. „Nie chcesz, aby strach powstrzymał cię od pomocy, ale musimy wiedzieć, które fundusze rzeczywiście mają wpływ. Właśnie to badamy i chcemy się upewnić, że wszystko idzie we właściwe miejsce”.

Po zwróceniu się do przyjaciół i rodziny mieszkających na Hawajach o pomoc w znalezieniu zweryfikowanych funduszy, Pichetrungsi jak dotąd rozważa The Maui Strong Fund za pośrednictwem Hawai’i Community Foundation, Maui United Way lub Kāko’o Maui Fund. Natknął się również na obszerny arkusz kalkulacyjny, w którym ludzie mogą wysyłać pomoc bezpośrednio do dotkniętych rodzin na Maui. mi

Po usłyszeniu, że jego przyjaciel szef kuchni, Sheldon Simeon, właściciel Tiffany’s i Tin Roof na Maui, gotował na wyspie w imieniu World Central Kitchen dla rodzin, które straciły tam domy i środki do życia, Pichetrungsi zdecydował, że on też może podjąć działania. Wkrótce potem Pichetrungsi opublikował w niedzielę wideo na koncie Anajak Thai na Instagramie, ogłaszając swoim obserwatorom „awaryjny TTT” lub Thai Taco Tuesday. Udostępnił również link do Chef Hui Maui Relief Fund, który ma na celu wyżywienie przesiedleńców z Maui i wsparcie zniszczonych restauracji.

ZEF BBQ, wyskakujące okienko w Simi Valley dostępne tylko w weekendy, narodziło się z konieczności związanej z pandemią, kiedy właściciel i szef kuchni Logan Sandoval i jego żona Ana Lindsay walczyli o generowanie dochodów dla swojej rodziny.

„Wiem, co to walka i próba związania końca z końcem, [but] to przy w pełni funkcjonującym biznesie” — powiedział Sandoval. „Nie wyobrażam sobie utraty domu i firmy w ciągu jednej nocy”.

W przeszłości menu Sandoval zawierało hawajskie podstawowe produkty, takie jak domowe Spam musubi i kaczka po pekińsku, a teraz para stara się wspierać innych borykających się z problemami właścicieli firm i organizacje społeczne dotknięte pożarami Maui.

„W każdy weekend mamy usługę o nazwie Super Sekretne niedziele, która jest dostępna wyłącznie dla osób niepełnosprawnych” — powiedział Sandoval. „To ulubiony dzień mój i moich pracowników, ponieważ wszyscy spotykamy się i przeprowadzamy burzę mózgów na temat pozycji menu, które chcieliśmy przetestować lub po prostu ulepszyć”. W ubiegłą niedzielę ZEF BBQ poświęcił ten cenny dzień na pomoc humanitarną na Maui, przekazując dużą część sprzedaży, w tym 100% sprzedaży Dole Whip, na rzecz Council for Native Hawaiian Advancement.

Według Sandovala jego zespół świętował to wydarzenie jako wielki sukces. Powiedział, że ich kolejka zwykle liczy od 10 do 20 osób, ale w pewnym momencie w niedzielę w kolejce było co najmniej 80 do 90 osób.

ZEF BBQ Instagram połączył również zbiórkę pieniędzy Maui Fires Fundacji Na Wahine Toa w swojej biografii na Instagramie, która przekazuje 100% datków mieszkańcowi Lahaina i organizatorowi społeczności Tiare Lawrence, aby rozproszyć się w razie potrzeby na pomoc humanitarną i odbudowę na Maui. W ciągu pięciu dni zbiórka przekroczyła już cel 1 miliona dolarów darowizn, zbierając ponad dwukrotnie więcej.

Yang’s Kitchen w Alhambra planuje wypuścić imbirową szalotkę kanpachi inspirowaną szalotką imbirową Off the Hook Poke Market w Honolulu. To danie będzie zawierało dojrzewające na sucho kanpachi z wspólnego targu rybnego szefa kuchni Liwei Liao w Sherman Oaks. Yang’s Kitchen przekaże część zysków z poke kanpachi, a także naczynia loco moco Zumi na fundusz Maui Strong Fund Hawaii Community Foundation.

Bar Verdugo w Glassell Park opublikował na swoim Instagramie prośbę do wszystkich obserwujących, którzy mają fundusze, o przekazanie darowizny na rzecz Go Fund Me, do której link znajduje się w jego biografii, aby pomóc personelowi restauracji Lahaina’s Dirty Monkey. Restauracja Maui jest wymieniona w Google jako zamknięta na stałe i prosi o wszelką możliwą pomoc w zebraniu pieniędzy dla pracowników próbujących odbudować swoje domy i stanąć na nogi.

RYLA w Hermosa Beach planuje przekazać dochody z czwartkowej imprezy Tiki na rzecz funduszu Kokua Restaurant Hospitality Fund, który skupia wysiłki na zapewnieniu natychmiastowej pomocy pracownikom restauracji, barów i hoteli dotkniętych niedawnymi pożarami. Szef kuchni Ray Hayashi czuje się osobiście związany z tą tragedią, ponieważ wraz z bliskim przyjacielem szefem kuchni Davidem LeFevre co roku podróżował na Hawaii Food & Wine Festival, gdzie Hayashi również zaręczył się z szefową kuchni RYLA, Cynthią Hetlinger. Siostrzana restauracja RYLA, MB Post, której właścicielem jest LeFevre, również planuje przekazać część zysków zarobionych podczas piątkowego lunchu na rzecz Kokua Restaurant & Hospitality Fund.

W Lunetta w Santa Monica szef kuchni Ralph Lunetta kieruje również wsparciem dla Kokua Restaurant & Hospitality Fund. Wraz z szefem kuchni Josiahem Citrinem z Santa Monica’s Mélisse i szefową kuchni Suzanne Tracht z Jar w Zachodnim Hollywood organizuje kolację charytatywną o nazwie Flavours of Aloha: Supporting Hawaii’s Restaurant Community. Zespół szefów kuchni ma nadzieję zdobyć poparcie swoich zbiorowych fanów i zgromadzić fundusze.

Związek Citrina i Lunetty z Hawajami sięga czasów ich młodości, gdy jeździli na falach przy ścianie przeciwpowodziowej. Od tego czasu Lunetta nawiązała relacje z cenionymi hawajskimi postaciami kulinarnymi, takimi jak Roy Yamaguchi, Allen Wong oraz Michele i Wade Ueoka, pozostając przywiązana do hawajskiej sceny kulinarnej, corocznie uczestnicząc w Hawaii Food & Wine Festival.

„Moje serce jest splecione z Hawajami, a tamtejsza społeczność restauracyjna zajmuje we mnie szczególne miejsce” — powiedziała Lunetta. „Ta kolacja charytatywna uosabia nasze wspólne celebrowanie kuchni hawajskiej i stanowi okazję do oddania się społeczności, która wzbogaciła nasze życie”.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek w Lunetta. Za 135 USD goście mogą wybrać ten sześciodaniowy posiłek, zaczynając od ceviche amuse-bouche z owocami pestkowymi, a kończąc na pieczonym nowojorskim steku.

Stephanie Breijo przyczyniła się do powstania tego raportu.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *