Czy kalifornijskie przepisy dotyczące marnowania żywności stworzyły wylęgarnię błędów w twoim domu? Oto, co należy zrobić

To ta pora tygodnia, kiedy wiadro na odpady żywnościowe jest pełne i jesteś gotowy, aby wyrzucić resztki do kosza na odpady zielone. (Przestrzegasz zasad swojej społeczności dotyczących kompostowania resztek jedzenia, prawda?)

Ale kiedy otwierasz pokrywę kosza, zostajesz zaatakowany przez muchy — które są zaniepokojone twoją nieoczekiwaną wizytą.

Ci nowi sąsiedzi, zwykle komary lub muchy domowe, są przewidywalnym skutkiem gnicia żywności w pojemniku, powiedział Gerry Villalobos, specjalista ds.

„Do tej pory odpady żywnościowe były układane warstwami między innymi materiałami w kolorze czarnym [trash] kosza, uniemożliwiając owadom dostęp do resztek jedzenia” – powiedział.

Możesz powielić to nakładanie warstw w swoim zielonym koszu – a Biuro Sanitarne zachęca do tego, o ile używasz odpowiednich przedmiotów.

Odpady żywnościowe układaj warstwami między ścinkami z podwórka, papierowymi torbami, papierowymi pojemnikami na wynos bez wyściółki i innymi produktami papierowymi zabrudzonymi żywnością.

Na przykład serwetka, której użyłeś do wytarcia ust po zjedzeniu brudnej kanapki, jest akceptowanym zabrudzonym produktem papierowym. Jeśli masz pudełko po pizzy poplamione tłuszczem z jednej strony, przetnij pudełko na pół: wrzuć nietłustą połowę do kosza na śmieci, a tłustą połowę użyj jako warstwę do kosza na odpady zielone.

Jeśli nie zajmujesz się ogrodnictwem, poczekaj na dzień, w którym ogrodnicy zaczną pracować na Twoim podwórku — a kiedy skończą, wrzuć resztki jedzenia.

Villalobos zasugerował również, aby poczekać z umieszczeniem odpadów żywnościowych w zielonym koszu do nocy poprzedzającej lub rano odbioru śmieci. Jedną ze strategii jest zamrażanie resztek jedzenia do dnia wyrzucenia śmieci.

Od czasu do czasu czyść lub płucz swój zielony kosz — zwłaszcza jeśli zauważysz smród lub zapach. Jeśli tego nie zrobisz, „odpady organiczne będą gromadzić się na bokach i dnie zielonego pojemnika, co może przyciągać więcej owadów” – powiedział.

Dobrym posunięciem jest również upewnienie się, że kosz jest w dobrym stanie — zepsuty kosz lub pokrywa to jak wystawienie maty powitalnej dla owadów.

Jeśli pojemnik jest uszkodzony, zadzwoń do centrum obsługi klienta Los Angeles Sanitation pod numer (800) 773-2489, aby wymienić lub naprawić pojemnik. (Jeśli nie jesteś obsługiwany przez LA City Sanitation, skontaktuj się ze swoim przewoźnikiem odpadów.) Jeśli to możliwe, miej pod ręką numer seryjny pojemnika (znajdujący się z przodu pojemnika), powiedział Villalobos.

Inne sposoby wykorzystania odpadów zielonych

Możesz zmniejszyć ilość odpadów żywnościowych, które wyrzucasz do zielonego pojemnika, znajdując inne sposoby na jego wykorzystanie.

Lauren Bash, lokalna działaczka na rzecz ochrony środowiska i twórca treści związanych ze zrównoważonym rozwojem, oraz jej matka, Adrianne Ferree, prezes Makers Hub, społecznościowej przestrzeni twórców z siedzibą w Compton, od lat znajdują sposoby na kompostowanie lub wykorzystanie resztek jedzenia.

Ferree zaczęła 35 lat temu od wykopania dziury w swoim ogrodzie i wrzucenia do niej resztek jedzenia.

Kiedy pracowała w Departamencie Szeryfa Hrabstwa LA, pomagała wprowadzać programy recyklingu, kompostowania i wermikultury (hodowli robaków) za pośrednictwem Biura Więziennictwa opartego na edukacji.

Niedawno przeszła na emeryturę i kontynuuje ten styl życia na swojej przydomowej farmie w Rancho Palos Verdes, gdzie od 2014 roku uprawia produkty odporne na suszę, takie jak karczochy.

„Pamiętam, jak powiedziałem dzieciom, kiedy były małe, że będziemy nakarmić ziemię, nakarmić rośliny” – powiedział Ferree. „Więc zawsze mieliśmy jakiś mały kompost, nawet gdy byliśmy w mieszkaniu”.

Jako właścicielka domu, Ferree stworzyła miejsce na system kompostowania na swoim podwórku, więc ty też możesz.

Zrobiła tokarkę do resztek jedzenia, używając starych kół rowerowych i drutu z kurczaka, które nakłada warstwami ściółki i resztek jedzenia i okresowo obraca. Ferree używa powstałego kompostu do nawożenia swojego ogrodu.

Jej córka, Bash, niedawno zaczęła dzielić się swoją podróżą z wermikompostem (kompostowaniem robaków) na Instagramie i TikToku.

Bash zajmuje się swoimi robakami w dwupoziomowym koszu o wymiarach 18 na 18 cali w swoim mieszkaniu w Santa Monica. Miesza resztki jedzenia z rozdrobnionym brązowym papierem, a jej robaki robią resztę.

Bash i Ferree sugerują również, co następuje:

    Pomyśl o tym, czego naprawdę potrzebujesz w sklepie spożywczym, aby uniknąć przekupywania produktów. Kup dokładnie to, czego potrzebujesz. Znajdź lokalny ogród społecznościowy lub miejsce zbiórki kompostu (LA Compost ma kilka lokalizacji w hrabstwie Los Angeles), aby przekazać resztki jedzenia. Szukaj przepisów — na TikTok, Instagramie lub w bazie przepisów The Times — na produkty, z którymi nie wiesz, co zrobić, zanim wygasną. Na przykład na TikToku Armen Adamjan użył ostatnio skórek arbuza w smoothie. Również na TikToku Joe Clark z Garden With Joe zrobił pesto z wierzchołków rzodkiewek i marchwi. Znajdź kogoś w okolicy, kto ma zwierzęta, takie jak króliki, kurczaki lub konie, i zapytaj, czy możesz przekazać niewykorzystane resztki jedzenia. bulion warzywny z jej resztek warzyw. Zamraża skrawki, aż będzie gotowa do gotowania pod ciśnieniem w swoim garnku błyskawicznym przez 40 minut. „Jemy tak sezonowo, jak tylko możemy, więc to się zmienia. W jednym tygodniu może smakować jak kukurydza, a w następnym jalapenos – powiedziała. Dodała: „Czuję, że jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej pełnych procesów, które wykonuję co tydzień, kiedy wydobywam każdą uncję smaku… zanim go skompostuję, a potem wróci na planetę miejmy nadzieję, że stworzymy nowe uprawy”. Niedawno Bash zrobił środek do czyszczenia domu ze skórek cytrusów. Live Kindly, marka zajmująca się zrównoważonym stylem życia, podzieliła się tym, jak zrobić to czyściej na TikTok.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *