Dla Padmy Lakshmi kontakt z ludźmi jest kluczowym składnikiem jej serii

W swoim pierwszym sezonie program Hulu „Taste the Nation With Padma Lakshmi” wyróżniał się na tle innych kulinarnych programów podróżniczych, eksplorując kuchnie imigrantów w całych Stanach Zjednoczonych. sposób. „Nie wiedziałam, co robię” — przyznaje. „Po prostu uwierzyłem, że ludzie zechcą ze mną porozmawiać”. Liczyła na swój bystry umysł i naturalną ciekawość, ale przede wszystkim na to, że przeprowadziła się tutaj z Madrasu w Indiach w wieku 4 lat. Żonglowanie aktem publicznej asymilacji i domem zbudowanym z zupełnie innego jedzenia i tradycji jest w jej kościach. . „Próbowałem podejść [people] z sercem w dłoniach” – mówi.

W dniu nominacji do nagrody Emmy Lakshmi znalazła się w trzech kategoriach: jako producentka wykonawcza i prowadząca programu „Top Chef” Bravo, w którym występowała przez ostatnie 17 lat – i niedawno ogłosiła, że ​​odchodzi – oraz w drugim sezonie jej wymarzonego programu „Taste the Nation”, oba programy kulinarne, które według SAG-AFTRA nie są częścią umowy AMPTP. „Na szczęście mogę z tobą porozmawiać” — mówi Lakshmi w odniesieniu do strajku aktorów. „Ale całkowicie zgadzam się z obydwoma związkami zawodowymi”.

Czy zgodzisz się, że w tym sezonie jesteś jeszcze lepszy w łączeniu się ze swoimi poddanymi?

Mam nadzieję, że to, co widzisz, to osoba, która przychodzi do siebie i jest trochę bardziej pewna siebie. Te wywiady przed kamerą oddzielają nas od innych programów o podróżach kulinarnych — a jest ich wiele. Ale jest tak wiele umiejętności, których musiałem się nauczyć i kontynuować naukę przy tworzeniu tego programu.

Na przykład?

Korekta koloru. Jedzenie może wyglądać naprawdę dziwnie — nawet jeśli fotografujesz je w sposób całkowicie autentyczny iw naturalnym świetle. Nawet rzeczy, które są pięknie ugotowane, mogą wyglądać dziwnie [on camera].

Co powiesz na rozbrojenie tego zepsutego greckiego poławiacza gąbek, który zdecydowanie nie chciał cię na swojej łodzi?

Mam w rodzinie takich jak on. To nie był łatwy dzień. Niektórzy uczestnicy, starsi, mogą to utrudnić. Wymagało to trochę wina, dużo wdzięku i cierpliwości. Było też tak gorąco. Ta łódź nie była taka duża. To, czego nie widać w kamerze, to mój dźwiękowiec, kamerzysta i reżyser, przeciskający się po drugiej stronie łodzi, aby dać jak najwięcej panoramy.

Czy twoje przezabawne, unoszące brwi spojrzenia prosto w kamerę nie były przećwiczone?

To nie było z premedytacją. Wprawdzie, [those camera asides] więcej działo się w pierwszym sezonie. Jesteśmy bardzo małą załogą. Mój kamerzysta, który jest także moim autorem zdjęć, mamy świetnego stenografa. Nie chcesz się zatrzymywać, aby wskazać kamerzyście kierunek. Więc często patrzyłem na niego i mówiłem: „Czy możesz uwierzyć, że to…?”

Czy uważasz, że Twój komentarz stał się ostrzejszy?

Staram się być tak łaskawy, jak tylko potrafię. Nigdy nie chcę urazić. Jestem gościem w ich domu.

Zażartowałeś o faszerowaniu tuszy jagnięcej, co mnie zaskoczyło.

[laughs] Jestem dość pyskaty. Mam zatkane usta. Staram się też być jak najbardziej autentyczny. Myślę, że osoba naprzeciwko mnie może to wyczuć. Poprosiłem ich, aby poświęcili mi swój czas. Chcę opowiedzieć ich historię. Nie czekam na żarty. Nie wiedziałem, że podniosę rękę do góry [a lamb] do mojego łokcia.

Bravo Padma jest bardziej władczy niż przytulaśny Hulu Padma. Czy to celowe?

Jestem gospodarzem obu programów, ale moje role są bardzo różne. Może jestem imponującą postacią [on “Top Chef”] albo zaczynali w ten sposób, ponieważ chcieli, żebym taki był. Ale znalazłam sposób na przełamanie ograniczeń mojej roli i upewnienie się, że podchodzę do niej z największą empatią, na ile potrafię. Wiem, jak trudno jest konkurować w „Top Chef”. Jestem tam z nimi każdego dnia.

Jest tak wiele razy, kiedy wszystko, co chciałem zrobić, to wybiec zza stołu sędziowskiego, przytulić ich i powiedzieć: „Wiem. Przepraszam. Wiem, że chciałeś zrobić to lepiej. Ale nie mogę. To pokaz konkursowy. W „Top Chef” są w naszym domu. Na „Taste the Nation” jest zupełnie inaczej: jestem w ich domu.

W czerwcu ogłosiliście na Instagramie, że po 19 sezonach odchodzicie z „Top Chef”. Dlaczego w ten sposób?

Nie chciałem, żeby wyciekło. Wykonałem kilka telefonów. Ale nie dzwoniłem do wszystkich. To była bolesna, trudna i złożona decyzja. Zadzwoniłem do Gaila [Simmons] i mój dyrektor Kiedy rozmawiałem z moim producentem wykonawczym, oboje płakaliśmy. Nadal czuję się z tym naprawdę surowo. Jeszcze nie skończyłem obróbki. Po prostu poczułem, że nadszedł czas, aby odejść – i chciałem odejść z wysoką nutą. I myślę, że to zrobiłem.

Czy skontaktowałeś się ze swoją następczynią, Kristen Kish?

Skontaktowała się ze mną, zanim zostało to ogłoszone. Jest dobrą przyjaciółką. Byli bardzo blisko.

Jestem bardzo szczęśliwy. To świetny wybór. Wzięła udział i wróciła z „Kuchni ostatniej szansy”, aby wygrać. Wnosi perspektywę do stołu sędziowskiego, że Tom [Colicchio], Gail i ja nigdy nie mogliśmy. Myślę, że to zdrowe i dobre dla zawodników. To będzie [different]. Nie mogę się doczekać kibicowania jej i programowi.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *