House of Xelas, zszywka w Boyle Heights, ogłasza zamknięcie

Znany i lubiany bar i restauracja House of Xelas w dzielnicy Boyle Heights zamknie swoje podwoje pod koniec miesiąca po pięciu latach służby dla społeczności.

Właściciele restauracji ogłosili na swojej stronie na Instagramie, że zamykają swoje podwoje 27 sierpnia z powodu różnic z właścicielem.

„Ważne jest, abyśmy byli z tobą szczerzy w kwestii tej decyzji, ponieważ nasze relacje z właścicielem stwarzają wyzwania, które nie są już zgodne z naszą misją tworzenia przestrzeni jedności i świętowania” – czytamy we fragmencie ogłoszenia na Instagramie.

Chociaż właściciele Corissa Paredes-Hernandez, Gabriel Paredes i Dominic Saldaña podjęli decyzję o nieprzedłużeniu umowy najmu, podkreślają, że jest to „tylko przerwa w [their] podróż”, a kiedy wrócą, będą „bliżej niż kiedykolwiek, gotowi do kontynuowania świętowania i połączenia, które nas definiują”.

W komentarzach pod postem wyrażali wdzięczność za dobrze spędzony czas w Xelas. „Jakim światłem byliście dla naszego pięknego miasta” — napisała współpracowniczka De Los, Yesika Salgado. „Dziękujemy za otwarcie drzwi i danie tak wielu z nas przestrzeni do tańca, świętowania i dzielenia się radością”.

Bar Boyle Heights został otwarty we wrześniu 2018 roku. Według strony internetowej Xelas to bar inspirowany Xicaną, który obejmuje kulturę i społeczność wschodniego Los Angeles.

Goście baru mogli napić się piwa rzemieślniczego, takiego jak Horchata Stout, lub koktajli, takich jak Piña Papi, z porcją carne asada nachos. Obracając się wśród muzyki na żywo, lokalnych DJ-ów i wieczorów karaoke, Xelas oferował członkom społeczności miejsce do łączenia się.

Xelas objął również queerową społeczność latynoską, organizując BIPOC Drag Brunch, queerową Loterię i pop-upy, takie jak Cosas i Mimosas. Wydarzenia zaplanowane są do końca miesiąca.

Jak ujęli to właściciele w swoim pożegnalnym oświadczeniu: „Tańczmy, śmiejmy się i wznieśmy kieliszki za wspomnienia, które wyryliśmy w ścianach Xelas”.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *