In-N-Out zakazuje pracownikom noszenia maseczek

Kalifornijska instytucja fast food In-N-Out Burger ogłosiła, że ​​wkrótce zakaże pracownikom noszenia masek w pięciu z siedmiu stanów, w których prowadzi restauracje, zgodnie z wewnętrzną notatką, która wyciekła w piątek.

Wyjątki? Pracownicy w Kalifornii i Oregonie nadal będą mogli nosić maski, jeśli zechcą, aby chronić się przed COVID-19 i innymi chorobami.

Zgodnie z notatką, pracownicy nie będą już mogli nosić nakryć twarzy od 14 sierpnia, chyba że będą mieli zaświadczenie lekarskie. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Polityka została wdrożona, aby „pomóc promować jasną i efektywną komunikację” między pracownikami a klientami.

„Wprowadzamy nowe wytyczne dotyczące masek, które podkreślają znaczenie obsługi klienta i możliwości pokazania uśmiechów i innych cech twarzy naszych współpracowników, biorąc pod uwagę zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich osób” — czytamy w notatce.

Jeśli pracownicy chcą nadal nosić maskę, muszą dostarczyć swojemu przełożonemu lub działowi kadr In-N-Out zaświadczenie lekarskie dotyczące „konkretnego schorzenia lub problemu zdrowotnego wymagającego noszenia maski”. Zatwierdzeni pracownicy muszą nosić maskę N-95 dostarczoną przez firmę. (Firma nie podała powodu noszenia maski wydanej przez firmę w porównaniu z maską zakupioną przez pracownika).

Notatka „powinna jasno określać przyczynę zwolnienia i zawierać szacowany czas trwania, jeśli ma to zastosowanie”, dodała notatka.

Nieprzestrzeganie może skutkować wszczęciem postępowania dyscyplinarnego.

Dr Judy Stone, ekspertka i pisarka ds. chorób zakaźnych, potępiła nową politykę In-N-Out na Twitterze, mówiąc, że narusza ona zalecenia dotyczące COVID-19 wydane przez Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz zagraża pracownikom.

Jednak inni online wyrazili aprobatę dla ogłoszenia, zgadzając się, że poprawiłoby to obsługę klienta i że posunięcie było właściwe, twierdząc, że pandemia się skończyła.

To nie pierwszy raz, kiedy ukochana instytucja zajmująca się burgerami znalazła się pod ostrzałem za sprzeciwianie się polityce zdrowotnej związanej z pandemią.

W październiku 2021 r. lokalizacja In-N-Out w San Francisco została zmuszona do tymczasowego zamknięcia swoich drzwi z powodu lekceważenia lokalnego mandatu, który wymagał od klientów przebywających w pomieszczeniach okazania dowodu szczepienia.

Zaledwie dwa tygodnie później restauracja In-N-Out w Pleasant Hill w Kalifornii również została zamknięta z podobnych powodów, a urzędnicy powiedzieli, że restauracja „wielokrotnie” naruszała nakazy zdrowia publicznego.

Dyrektor ds. prawnych i biznesowych In-N-Out, Arnie Wensinger, następnie bronił stanowiska sieci w płomiennym oświadczeniu: „Odmawiamy zostania policją szczepień dla jakiegokolwiek rządu” – powiedział.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *