Inteligencja techniczna: sztuczki z systemami Windows i Mac, z których będziesz korzystać przez cały czas

20 lipca 2023 r. – Istnieje kilka sztuczek technicznych, które znasz tylko wtedy, gdy ktoś cię podpowie.

Weź skromny przewód USB. Jeśli ciągle podłączasz w niewłaściwy sposób, oto sekret: symbol na jednym z nich to nie tylko znak firmowy czy dekoracja. Ten symbol będzie skierowany w górę, jeśli podłączasz poziomo. Jeśli podłączysz kabel pionowo, symbol USB będzie skierowany w Twoją stronę.

Mógłbym iść dalej. Uzyskaj więcej podobnych wskazówek tutaj i zarejestruj się, aby dołączyć do ponad 400 000 osób, które otrzymują mój bezpłatny e-mail z codziennymi technicznymi sprytami.

Uwielbiam przekazywać sprytne sztuczki techniczne, których będziesz używać od czasu do czasu. Oto kilka smakołyków!

JESTEM EKSPERTEM TECHNICZNYM ZNAJDUJĄCYM SZTUCZKI DO WYRAŹNYCH POŁĄCZEŃ, OSZCZĘDNOŚCI PIENIĘDZY I WIĘCEJ PRYWATNOŚCI

Korzystasz z komputera z systemem Windows?

W systemie Windows upraszczajmy to dzięki skrótom klawiaturowym, które musisz znać.

Prowskazówka: nauczenie się nowego skrótu zajmuje trochę czasu. Tak, były chwile, zanim używałeś Ctrl + C do kopiowania i Ctrl + V do wklejania przez cały czas i musiałeś wyrobić w sobie nawyk. Wybierz jedną (lub więcej) z poniższych sztuczek i wypróbuj ją. Użyj go kilka razy, a stanie się drugą naturą w krótkim czasie.

  Windows + Shift + S wywołuje narzędzie do zrzutów ekranu. Przeciągnij wyskakujące okienko i voila, zrzut ekranu wszystkiego, co chcesz. O wiele łatwiej jest wysłać zrzut ekranu (a nawet oznaczyć go, aby pokazać coś odbiorcy) niż próbować wyjaśnić to słowami. Szukasz pliku? Uderz w Klucz Windowsa I Zacznij pisać imię. Otóż ​​to. Tak proste i oszczędza tyle czasu. Naciśnięcie przycisku Klucz Windowsa I “.” (klucz okresu) razem otwiera selektor emotikonów. Możesz łatwo wstawiać emotikony do dokumentów, wiadomości lub dowolnego innego pola tekstowego. Selektor emotikonów zawiera również symbole i znaki specjalne.

Chcesz więcej takich wskazówek bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą? Zapisz się na mój bezpłatny biuletyn e-mailowy The Current. Dołącz do ponad 400 000 czytelników, którzy mu ufają.

LockBit, rodzaj oprogramowania ransomware, jest jednym z pierwszych znanych przypadków tego złośliwego oprogramowania atakującego komputery Mac. (CyberGuy.com)

Dla was, ludzie z Maca

Czy używasz laptopa zarówno do pracy, jak i do życia osobistego lub dzielisz MacBooka z kimś innym? Istnieje genialny sposób na oddzielenie kont.

Skonfiguruj różne konta użytkowników dołączone do różnych odcisków palców. Być może Twój profil służbowy używa palca wskazującego, a konto osobiste – palca serdecznego. Lub ty i twój współmałżonek macie swoje odciski palców powiązane z własnymi kontami.

Uderz w Jabłkowe menu > Ustawienia systemowe > Dotknij identyfikatora i hasła aby je ustawić. Możesz zapisać do pięciu odcisków palców i mieć trzy aktywne. Na tym ekranie możesz także wybrać, co może zrobić Touch ID, w tym odblokować komputer, korzystać z Apple Pay i automatycznie uzupełniać hasła.

WIĘKSZOŚĆ LUDZI POPEŁNIA TEN GŁÓWNY BŁĄD, UDOSTĘPNIAJĄC ZDJĘCIA

Teraz przejdźmy też do świetnych skrótów klawiaturowych.

  Control + Command + spacja: Ten skrót otwiera przeglądarkę znaków, która umożliwia przeglądanie i wstawianie znaków specjalnych, symboli i emotikonów do dokumentów, wiadomości e-mail, tekstów lub czegokolwiek innego. Działa w większości programów i jest o wiele łatwiejszy niż otwieranie strony internetowej w celu kopiowania emotikonów.Opcja + Polecenie + V: Podczas kopiowania tekstu lub plików są one zazwyczaj wklejane w oryginalnym formacie. Za pomocą tego skrótu możesz wkleić skopiowaną zawartość bez formatowania. Tego będziesz używać dzień po dniu.

Kontynuować! W mojej witrynie mam listę bardziej niesamowitych skrótów klawiaturowych, które umożliwiają szybkie zablokowanie urządzenia, powiększenie i utworzenie odlotowego wirtualnego pulpitu.

  następny Obraz 1 z 2

  Komputer firmy Microsoft (Fox News)

  poprzedni Obraz 2 z 2

  Widok z boku kobieta używa laptopa w domowym biurze z przyciętym ujęciem. Laptop z pustym ekranem do wyświetlania produktu. (iStock)

Zachowaj swoją wiedzę techniczną

Mój popularny podcast nazywa się „Kim Komando Today”. To solidne 30 minut wiadomości technicznych, wskazówek i dzwoniących z pytaniami technicznymi, takich jak Ty, z całego kraju. Szukaj go wszędzie tam, gdzie masz podcasty. Dla Twojej wygody kliknij poniższy link do najnowszego odcinka.

WYBIERZ PODCAST: Uber horror o wartości 30 000 $, zagrażający życiu hack na Facebooku i zemsta za pomocą robocall

Ponadto Google aktualizuje informacje, które może zbierać o Tobie online, aby ulepszyć swoje możliwości sztucznej inteligencji. Rozmawiam z facetem, który potrzebuje nowego rozwiązania do przetwarzania płatności dla swojej chrześcijańskiej grupy networkingowej. Współpracownicy angażujący się w wysyłanie wulgarnych wiadomości, ChatGPT organizujący wesele i sztuczki pozwalające pozbyć się starego telefonu.

CZEKAJ, CO? 7 RZECZY, O KTÓRYCH NIE WIESZ, ŻE TWOJA MYSZ KOMPUTEROWA MOŻE ZROBIĆ

Sprawdź mój podcast „Kim Komando Today” na Apple, Google Podcasts, Spotify lub w swoim ulubionym odtwarzaczu podcastów.

Posłuchaj podcastu tutaj lub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty. Po prostu wyszukaj moje nazwisko, „Komando”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Brzmi jak profesjonalista techniczny, nawet jeśli nim nie jesteś! Wielokrotnie nagradzany, popularny gospodarz Kim Komando to Twoja tajna broń. Słuchaj w ponad 425 stacjach radiowych lub pobierz podcast. I dołącz do ponad 400 000 osób, które codziennie otrzymują jej bezpłatny 5-minutowy biuletyn e-mailowy.

Prawa autorskie 2023, WestStar Multimedia Entertainment. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *