Jak zmaksymalizować ilość miejsca na ekranie komputera stacjonarnego i laptopa, aby być bardziej produktywnym

Czy ekran Twojego komputera jest zaśmiecony i ciasny, jak w małym mieszkaniu przepełnionym meblami? Być może nie wiesz, ale istnieją sposoby, aby zmaksymalizować przestrzeń i zamienić ekran w przestronną, zorganizowaną przystań.

KLIKNIJ, ABY OTRZYMAĆ BEZPŁATNY NEWSLETTER CYBERGUY KURTA Z ALERTYKAMI BEZPIECZEŃSTWA, SZYBKIMI WSKAZÓWKAMI, RECENZJAMI TECHNICZNYMI I ŁATWYMI PORADAMI, ABY UCZYNIĆ CIĘ MĄDRZEJSZYM

Niezależnie od tego, czy używasz komputera PC, czy Mac, istnieją przydatne triki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać każdy piksel. Od konfiguracji podzielonego ekranu po dostosowanie rozdzielczości wyświetlacza i rozmiaru ikon. Oto kilka kroków, które pomogą Ci tchnąć nowe życie w ekran komputera.

JAK UNIEMOŻLIWIĆ PODGLĄDANIE TWOICH URZĄDZEŃ NA EKRANIE PRYWATNOŚCI

Jak zmaksymalizować przestrzeń na komputerze Mac

Na komputerze Mac można zmaksymalizować ekran na kilka różnych sposobów. Oto kilka przydatnych kroków, które możesz wdrożyć, aby to osiągnąć.

Jak skonfigurować podzielony ekran na komputerze Mac

Możesz skonfigurować na komputerze Mac podzielony ekran, aby pracować wydajniej i produktywniej, korzystając z dwóch aplikacji obok siebie, bez konieczności przełączania się między nimi. Możesz także łatwiej porównywać i kontrastować informacje, korzystając z widoku podzielonego ekranu. Oto jak to zrobić.

  Otwórz oba okna chcesz podzielićW jednym z okien najedź myszką na zielony przycisk maksymalizacji (przycisk z zielonym kółkiem w lewym górnym rogu okna)

COFNIĘCIE ZOOMU PO SPOTKaniu Z FIASKO AI

Możesz zmaksymalizować przestrzeń ekranu na komputerze Mac, dzieląc przestrzeń między dwiema aplikacjami. ( )

  Wybierz jedną z dostępnych opcji, np Okno sąsiadujące z lewą stroną ekranu Lub Okno kafelkowe po prawej stronie ekranu, i kliknij na to

JAK ZABRONIĆ KTOŚ PRZED ŚLEDZENIEM CIĘ NA TELEFONIE

Możesz wybrać opcję umieszczenia aplikacji po lewej lub prawej stronie ekranu. ( )

  Obydwa okna powinny teraz być wyświetlane obok siebie stronie w widoku podzielonego ekranu

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA NAJNOWSZE OSZUSTWO OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ

Możesz podzielić ekran na komputerze Apple. ( )

Niektóre aplikacje mogą nie obsługiwać funkcji podzielonego ekranu. W takim przypadku może być konieczne użycie oprogramowania innej firmy, aby uzyskać żądaną konfigurację podzielonego ekranu.

Aby uzyskać więcej porad technicznych i alertów dotyczących bezpieczeństwa, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, przechodząc na stronę CyberGuy.com/Newsletter.

Jak zmienić rozdzielczość na komputerze Mac

Możesz także zmienić rozdzielczość na komputerze Mac, aby wyglądało na to, że na ekranie jest więcej miejsca. Opcje mogą się różnić w zależności od modelu i rozmiaru wyświetlacza komputera Mac. Oto jak to zrobić.

  Kliknij Ikona jabłka w lewym górnym roguPrzejdź do Ustawienia systemowe Z paska menu po lewej stronie wybierz WyświetlaWybierać Więcej przestrzeni

WYMIANA BATERII W TELEFONIE – CZY WARTO CZY CZAS NA NOWY TELEFON?

Innym sposobem na zaoszczędzenie miejsca na komputerze Mac jest zmiana rozmiaru wyświetlacza. ( )

Jak dostosować rozmiar ikony na komputerze Mac

Możesz zmienić rozmiar ikon na pulpicie komputera Mac, aby zapewnić sobie więcej miejsca. Oto jak to zrobić.

  Kliknij na pulpiciePrzytrzymaj klawisz polecenia a następnie naciśnij literę J Pojawi się wyskakujące okienko. Użyj suwak poniżej opcji Rozmiar ikony, aby dostosować rozmiar ikon do własnych upodobań. Pokazane rozmiary podano w pikselach, a zmiana wynosi natychmiast widoczne w miarę zwiększania się lub zmniejszania rozmiaru ikony wraz z ruchem suwaka.

ZAPYTAJ KURTA: JAK ŁATWO AKTYWOWAĆ AUTOMATYCZNĄ ODPOWIEDŹ NA WIADOMOŚCI SMS NA IPHONE LUB Androidzie

Możesz dostosować rozmiar ikon na komputerze Mac. ( )

Wskazówka dla profesjonalistów: Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń na komputerze stacjonarnym lub laptopie, rozważ inwestycję w przenośny podwójny monitor

WIĘCEJ: JAK URZĄDZAĆ KOMPUTER NA PC LUB MAC

Jak skonfigurować podzielony ekran na komputerze

Aby skonfigurować podzielony ekran na komputerze, proces jest taki sam, niezależnie od tego, czy masz system Windows 10, czy Windows 11. Oto, jak możesz to zrobić.

  Idź do swojego Strona internetowaNajedź kursorem na kwadratowe pole w prawym górnym roguWybierz, czy chcesz, aby ekran był po prawej lub lewej stronieOtwórz inne okno lub aplikacjęNajedź kursorem kwadratowe pudełko w prawym górnym roguWybierz ten ekran, aby przejść w przeciwną stronęKliknij drugi ekran na swoim miejscu i zobaczysz, że każdy ekran jest podzielony równomiernie na dwie części

Te instrukcje powinny działać w przypadku większości aplikacji i systemu Windows. Jednakże niektóre aplikacje mogą nie obsługiwać funkcji podzielonego ekranu, w takim przypadku może być konieczne użycie oprogramowania innej firmy, aby uzyskać żądaną konfigurację podzielonego ekranu.

CZY AI DEEPFAKS TO KONIEC DZIAŁAŃ, JAKIE WIEMY?

Możesz zaoszczędzić miejsce na ekranie, dzieląc ekran na komputerze. ( )

Jak zmienić rozdzielczość ekranu na komputerze

Możesz także zmienić sposób wyświetlania okien na komputerze, aby wyglądało na to, że na ekranie jest więcej miejsca. Oto jak to zrobić.

  Kliknij Przycisk StartIść do Ustawienia Kliknij SystemWybierz Rozdzielczość wyświetlacza chcesz

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ NA ZMYLĄCY E-MAIL Z PROSZĄ O POMOC

Możesz zmienić rozdzielczość wyświetlacza na komputerze. ( )

WIĘCEJ: JAK USUNĄĆ KŁOPĄCE WPISY AUTOUZUPEŁNIANIA NA KOMPUTERZE I PRZEGLĄDARKACH WINDOWS

Jak dostosować rozmiar ikony na komputerze

Możesz także zapewnić sobie więcej miejsca na ekranie komputera, zmieniając rozmiar ikon folderów i innych dokumentów, które możesz tam przechowywać. Oto jak to zrobić.

  Kliknij prawym przyciskiem myszy na swoim DesktopClick Pogląd

USUŃ TĘ APLIKACJĘ NA SWOIM MACzie ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO

Możesz także zmienić rozmiar ikony na komputerze. ( )

  Wybierać Małe ikonyJeśli Małe ikony wydają Ci się za małe, możesz także wybrać Średnie ikony żeby wszystko było trochę większe

WIĘCEJ: 10 PRZYDATNYCH SKRÓTÓW KLAWIATUROWYCH W SYSTEMIE Windows, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ

Najważniejsze wnioski Kurta

Istnieje wiele sposobów wykorzystania całego miejsca na komputerze, przy czym nie jesteś ograniczony domyślnymi ustawieniami dostarczonymi z urządzeniem. Skorzystaj z moich wskazówek i poświęć trochę wolnego czasu na zapoznanie się z ustawieniami swojego komputera i dostosuj wszystko do swoich upodobań, abyś mógł uzyskać jak najlepsze doświadczenia podczas jego użytkowania.

Oprócz maksymalizacji przestrzeni na ekranie komputera jesteśmy ciekawi, jak technologia zmieniła Twoje codzienne życie. Czy możesz podzielić się konkretną zmianą lub innowacją związaną z technologią, która miała ogromny wpływ na Twoją produktywność, kreatywność lub ogólne samopoczucie? Chętnie dowiemy się o tym, w jaki sposób technologia uczyniła Twoje życie łatwiejszym i przyjemniejszym, a nawet o wyzwaniach, jakie mogła z tym wiązać. Daj nam znać, pisząc do nas na CyberGuy.com/Contact

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Aby uzyskać więcej moich wskazówek, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, przechodząc na stronę Cyberguy.com/Newsletter

Prawa autorskie 2023 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *