Michelin ujawnia najnowsze „warte” restauracje, a ogłoszenie gwiazd nastąpi w przyszłym tygodniu

Przed corocznym ogłoszeniem najlepszych restauracji w Kalifornii, w tym tygodniu przewodnik Michelin — jedno z najbardziej uznanych na świecie kompendium restauracji i barów — zadebiutował 10 nowymi restauracjami, które oznaczył jako „dobre ceny”, z których cztery znajdują się w obszar Los Angeles.

Przewodnik Michelin 2023 po Kalifornii zostanie wydany we wtorek po ceremonii w Oakland, wymieniając restauracje godne gwiazd (najbardziej pożądana kategoria i oceniane od jednej do trzech gwiazdek), a także nowe dodatki i te z Bib Gourmand Przeznaczenie. Ta ostatnia kategoria wyróżnia restauracje i sprzedawców żywności, którzy „oferują posiłek dobrej jakości w dobrej cenie”. Bib Gourmand spełnia kryteria, których szukają anonimowi inspektorzy Michelin, takie jak oferowanie trzydaniowych posiłków za mniej niż ustalona kwota (koszt różni się w zależności od kraju, zależy od kosztów utrzymania). Według firmy, która również produkuje opony, California Guide 2023 obejmie 143 restauracje Bib Gourmand.

Niektóre z tych restauracji były dokuczane jako nowe dodatki przez cały rok, chociaż ich pojawienie się w przewodniku nie było wówczas określone. Santa Monica’s Cobi’s, która oferuje curry z Azji Południowo-Wschodniej, grillowane mięsa i przekąski, takie jak larb i ptysie z curry, jest laureatem nagrody Bib Gourmand 2023, podobnie jak meksykańska restauracja Lincoln Heights Carnes Asadas Pancho Lopez, specjalista od śniadania do popołudnia w kuchni Jalisciense z birria, tuetanos, queso fundido i więcej. Rowland Heights’ Eat Joy Food – pocieszająca tajwańska restauracja na zeszłorocznej liście LA Times 101 – to kolejny dodatek Bib Gourmand, a przewodnik Michelin sugeruje czytelnikom zamówienie kurczaka w trzech filiżankach, smażonego ryżu z kurczakiem, sezonowych smoczych wąsów i nie tylko. Czwarty nowy odbiorca LA Bib Gourmand to kolejny wybór LA Times 101 Restaurants w 2022 roku: Villa’s Tacos, rodzinna restauracja Highland Park Street Stand-cum-taqueria, która szczyci się jakością, pokoleniowymi przepisami i żywieniem okolicy.

„Dlatego staliśmy się firmą: aby dostarczać wyjątkowy produkt w rozsądnej cenie i dzielić się nim z prawie wszystkimi” – powiedział założyciel Victor Villa. „Wspaniale jest być rozpoznawanym przez jedną z najbardziej elitarnych firm spożywczych na świecie”.

Przyznaje, że wyróżnianie się jako taqueria w Los Angeles może być trudnym zadaniem, powołując się na fakt, że w całym regionie istnieją tysiące niesamowitych stoisk i witryn sklepowych. Ale powiedział, że Bib Gourmand kiwa głową – biorąc pod uwagę międzynarodową publiczność Przewodnika Michelin – może pomóc firmom odnieść sukces na polu konkurencyjności, potencjalnie przyciągając gości z całego świata.

Inni laureaci nagrody Bib Gourmand w 2023 roku w Kalifornii to owoce morza z San Diego i lokal z ginem Mabel’s Gone Fishing; Nadmorskie, zorientowane na Europę i Amerykę, skupione na owocach morza Maligne wzdłuż środkowego wybrzeża; winiarnia Oakland i restauracja serwująca współczesne przekąski Snail Bar; Oakland’s Bombera z meksykańskimi potrawami o tematyce historycznej i przodków; San Jose portugalskie małe talerze docelowe Petiscos; oraz koreańska restauracja tapas w San Francisco Bansang.

Villa nie wie, kiedy inspektor przyszedł z wizytą, a o skinięciu głową dowiedział się po raz pierwszy, ponieważ jego tata wysłał mu post w mediach społecznościowych z Przewodnika Michelin. Taquero powiedział, że jest zachwycony nagrodą, choć nie jest zaskoczony: „Włożyliśmy w to wszystko”, powiedział Villa. „Wkładamy dużo miłości, energii i nie tylko, ale także wysokiej jakości składniki, wysokiej jakości produkty”.

Zarówno na stoisku, jak i w restauracji świeże, ciągnące się do żucia niebieskie tortille kukurydziane są przygotowywane na zamówienie. Mięso jest marynowane i krojone na miejscu, a następnie grillowane na drewnie mesquite. Guacamole równoważy świeżo wyciskane cytrusy, sól i oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, podczas gdy salsa zawiera tęczę 10 opcji, które obejmują wiele pokoleń i reprezentują Villa, jego babcię, ojca i innych.

Wie, że gwiazdy – najbardziej pożądana nagroda Michelin ze wszystkich – zostanie ujawniona we wtorek, ale powiedział, że przez cały czas liczył na Bib Gourmand. „To jest przystępne dla przeciętnego człowieka” – powiedział Villa. „Rodziny o niskich dochodach nadal mogą otrzymać wysokiej jakości wyśmienitą żywność bez konieczności rozbijania banku lub chodzenia tam tylko na urodziny lub na specjalne okazje”.

Kryterium przystępności cenowej oznacza, że ​​nagroda sygnalizuje dostępność, a Villa ma nadzieję, że biorąc pod uwagę tegoroczne uznanie Bib Gourmand i szerszy trend pojawiania się tacos w przewodniku Michelin, więcej taquerias może znaleźć się na przyszłych listach nie tylko w Kalifornii, ale na całym świecie.

Dla właścicieli restauracji Moo’s Craft Barbecue w Lincoln Heights, która w zeszłym roku zdobyła nagrodę Bib Gourmand, uznanie to oznaczało obietnicę nie tylko bardziej przystępnych cenowo restauracji wykraczających poza sferę wykwintnych restauracji – zwykle tych, które zdobywają gwiazdki w Ameryce Północnej – ale sposób na objęcie regionów, które zwykle nie przyciągają uwagi.

„LA jest tak dużym miastem i kiedy myślisz o LA, jeśli nie jesteś stąd, myślisz o wielkich nazwiskach – myślisz o Hollywood, Santa Monica – ale LA to o wiele więcej” – powiedziała Michelle Muñoz, która wraz z mężem Andrew Muñozem prowadzi Moo’s. „Fakt, że ci inspektorzy przyjeżdżają do centrów miast i miejsc, takich jak Lincoln Heights i Boyle Heights, jest tak fajny, że naprawdę można zauważyć i zobaczyć, że poza wyśmienitą kuchnią jest o wiele więcej”.

Kiedy ich restauracja z grillem – która riffuje na temat smaku wschodniego Los Angeles z dodatkami esquites, kiełbasek chile verde i nie tylko – została nazwana Bib Gourmand w zeszłym roku, byli zachwyceni i nadal są. Ważne jest dla nich to, że mogą sprowadzić biznes do Lincoln Heights, pomagając rzucić światło na małe firmy i społeczność we wschodnim Los Angeles. Podczas gdy Muñozowie powiedzieli, że trudno jest określić, w jakim stopniu ich działalność została uwzględniona w Przewodniku Michelin, są zdeterminowani, aby pozostać wyborem Bib Gourmand.

„To nie jest automatyczne, że zachowasz swoje nazwisko w przewodniku” — powiedział Andrew Muñoz. „To w pewnym sensie daje nam cel, aby powiedzieć:„ W porządku, cóż, w końcu stworzyliśmy tę listę. Jak się na tym utrzymamy?’”

Dopóki we wtorek nie zostanie ujawniona pełna lista kalifornijska, pozostają optymistami – i nie spuszczają wzroku z przewodnika.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *