Napastnicy okradają pięć ciężarówek i stoisk z taco w Los Angeles, ostatni z serii ulicznych napadów

Trzech bandytów obrabowało w środę co najmniej pięć ciężarówek z taco i straganów ulicznych, co jest ostatnim z serii kilkunastu takich napadów w Los Angeles, podała policja.

Według Departamentu Policji Los Angeles, wymachując bronią przed twarzami sprzedawców taco, trzej napastnicy ukradli gotówkę i telefony komórkowe, uderzając, gdy firmy zamykały się na wieczór w społecznościach w Hollywood, Echo Park i centrum Los Angeles.

Śledczy z LAPD powiedzieli, że fala napadów rozpoczęła się około 21:40 w okolicy ulic 3rd i Bixel. Pięć minut później ci sami podejrzani zaatakowali stoisko z taco na Union Avenue i Shatto Street w rejonie Westlake, po czym uciekli pojazdem opisanym jako biała Honda. Następnie około 23:00 stoisko z taco przy 5936 Santa Monica Blvd. w Hollywood został okradziony.

Dziesięć minut później uzbrojeni bandyci obrabowali kolejną ciężarówkę z taco na Alvarado Street i Glendale Boulevard. Ciąg napadów zakończył się około 23:30, kiedy napastnicy zaatakowali stoisko na 9th Street i Broadwayu.

Wydział zabójstw LAPD prowadzi już dochodzenie w sprawie serii kilkunastu napadów z bronią w ręku na ciężarówki taco i stoiska w ostatnich miesiącach. Śledczy uważają, że zbrodnie są ze sobą powiązane. Według organów ścigania pojazd, z którego uciekali, zidentyfikowany w przypadku niektórych z tych przestępstw, jest podobny do tego, który widzieli ofiary w środę.

Według źródeł organów ścigania, opisy podejrzanych i pojazdu użytego we wszystkich napadach w środę wieczorem były zgodne.

Fala napadów na ulicznych sprzedawców rozpoczęła się 28 maja o godzinie 00:25 od napadu na Central Avenue i East 101st Street.

Według policji inna grupa dwóch lub trzech podejrzanych uzbrojonych w pistolety uderzyła tej nocy w dwie kolejne ciężarówki z taco w odległości mili od pierwszego napadu.

Według policji, mężczyźni, opisani jako dwudziesto- lub trzydziestolatkowie, napadli na ciężarówkę z taco na Century Boulevard i San Pedro Street w społeczności Green Meadows w południowym Los Angeles około godziny 23:00. Następnie obrabowali kolejną ciężarówkę, na 103rd Street i Avalon Boulevard, zaledwie kilka przecznic dalej, podała policja.

Podczas drugiego napadu, na ciężarówkę Tacos Los Chemas, dwóch podejrzanych ubranych w bluzy z kapturem wbiło pistolet w szyję jednej ofiary i biczowało drugą, zgodnie z wideo uzyskanym przez KTLA-TV. Podejrzani uciekli z obu napadów białym samochodem, powiedziała policja.

Kilka dni później władze twierdzą, że ci sami podejrzani dokonali jeszcze dwóch napadów w odstępie pięciu minut: jeden na East 103rd Street i Compton Avenue, a drugi na East 92nd Street i Central Avenue.

W rejonie Florencji, który podlega jurysdykcji Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles, doszło również do co najmniej jednego napadu na ciężarówkę z taco.

We wszystkich napadach podejrzani uciekli z nieujawnioną ilością gotówki, podała policja.

Rudy Espinoza, dyrektor wykonawczy grupy rzeczników Inclusive Action for the City, powiedział, że ciężarówki z jedzeniem mogą być łatwiejszym celem dla rabusiów niż tradycyjne lokale.

„W tym, co robią, jest nieformalność, co naraża ich na złe traktowanie przez ludzi” – powiedział Espinoza. „Food trucki i uliczni sprzedawcy działają w ekonomii pod gołym niebem, w tej szarej, nieformalnej przestrzeni i myślę, że historycznie nasze miasto nie gościło ani nie dbało o tych przedsiębiorców”.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *