Nie wyrzucaj starego routera internetowego, dopóki tego nie zrobisz

Czy wiesz, że Twój stary router może być kopalnią złota dla hakerów? Jeśli nie usuniesz z nich swoich danych osobowych przed ich pozbyciem się, możesz narazić się na szereg problemów, w tym na kradzież tożsamości, oszustwa i cyberataki.

Wiele osób może nie wiedzieć, jak prawidłowo wyczyścić i zresetować router, ponieważ rzadko dostosowujemy ustawienia po jego instalacji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych kroków, które możesz wykonać, zanim na dobre wyrzucisz swój stary router.

KLIKNIJ, ABY OTRZYMAĆ BEZPŁATNY NEWSLETTER CYBERGUY KURTA Z ALERTYKAMI BEZPIECZEŃSTWA, SZYBKIMI WSKAZÓWKAMI, RECENZJAMI TECHNICZNYMI I ŁATWYMI PORADAMI, ABY UCZYNIĆ CIĘ MĄDRZEJSZYM

Co dokładnie daje resetowanie routera?

Zresetowanie routera przed jego wyrzuceniem oznacza przywrócenie jego ustawień fabrycznych, co powoduje usunięcie wszelkich zmian wprowadzonych w jego konfiguracji. Obejmuje to złodziei danych, które uznają za cenne, takie jak nazwa użytkownika i hasło, ustawienia Wi-Fi i inne. Ważne jest, aby zresetować router przed jego wyrzuceniem, ponieważ w przeciwnym razie ktoś mógłby uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych, po prostu zaglądając do pamięci routera.

W pamięci routera można przechowywać różne rodzaje informacji, takie jak system operacyjny routera, pliki konfiguracyjne, hasła i historia Internetu. Niektóre z tych informacji są poufne i osobiste i mogą zostać wykorzystane przez hakera w celu uzyskania dostępu do Twojej sieci, urządzeń lub kont online.

CZY TWÓJ ROUTER JEST WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU I CZY CZAS NA AKTUALIZACJĘ?

Ponowne uruchamianie a resetowanie routera

Ponowne uruchomienie i zresetowanie routera to dwie różne rzeczy. Po ponownym uruchomieniu routera wystarczy go wyłączyć i włączyć ponownie, bez zmiany jakichkolwiek ustawień. Może to pomóc w rozwiązaniu problemów z Wi-Fi, takich jak niska prędkość lub niska wydajność, poprzez wyczyszczenie pamięci i odświeżenie połączenia.

Z drugiej strony resetowanie routera jest bardziej drastyczną i trwałą czynnością, którą należy wykonać przed wyrzuceniem routera. Zresetowanie routera oznacza przywrócenie jego ustawień fabrycznych, co powoduje usunięcie wszelkich zmian wprowadzonych w jego konfiguracji.

Wideo

JAK BEZPIECZNIE POZBYĆ SIĘ STAREGO TELEFONA KOMÓRKOWEGO

Obejmuje to Twoją nazwę użytkownika i hasło, nazwę i hasło sieci Wii, ustawienia zabezpieczeń i wszelkie inne ustawienia, które mogłeś dostosować na swoim routerze, takie jak przekierowanie portów, zapora sieciowa, kontrola rodzicielska i sieć dla gości.

Po zresetowaniu routera konieczne będzie ponowne skonfigurowanie sieci od zera.

JAK PRAWIDŁOWO POZBYĆ NIEDZIAŁAJĄCY IPHONE

Jakie ryzyko grozi, jeśli nie zresetuję routera?

​​Jeśli nie zresetujesz routera, ryzykujesz, że hakerzy dowiedzą się, kim jesteś i jakich konkretnych konfiguracji sieci używasz, co powinno być prywatne.

Może to pozwolić hakerowi uzyskać pełny dostęp do Twoich prywatnych informacji, takich jak imię i nazwisko, hasło, a także dane logowania, i wykorzystać je do złośliwych celów, takich jak sprzedaż w ciemnej sieci, przetrzymywanie dla okupu lub do innych celów powodować techniczny ból głowy.

Nie chcesz, aby haker uzyskał informacje na Twoje prywatne urządzenia, takie jak telefon komórkowy czy laptop, dlatego powinieneś zastosować się do tej samej zasady w przypadku routera.

Wideo

Kroki, które należy wykonać przed pozbyciem się starego routera

    Kopia zapasowa swoje ustawienia i hasła. Mogą być potrzebne do nowego routera lub do rozwiązywania problemów.Rozłączyć się routera od Internetu i źródła zasilania.Resetowanie router do ustawień fabrycznych. Spowoduje to usunięcie wszystkich danych osobistych i ustawień z pamięci routera.

NAJLEPSZE ROUTERY DLA NAJLEPSZEGO BEZPIECZEŃSTWA 2023

    Usunąć żadnych naklejek lub etykiet zawierających nazwę sieci, hasło lub numer seryjny.Oddaj do recyklingu lub podaruj odpowiedzialność za router. Skontaktuj się z lokalnymi władzami lub organizacjami, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób utylizacji odpadów elektronicznych. Wiele sklepów elektronicznych i innych organizacji prowadzi bezpłatne programy recyklingu lub darowizn. Agencja Ochrony Środowiska posiada listę programów darowizn i recyklingu. Możesz także rozważyć Decluttr, który jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów sprzedaży używanej technologii.

Jak zresetować router?

Uwaga: te instrukcje mogą się różnić w zależności od posiadanego modelu routera. Dalsze instrukcje znajdziesz w instrukcji obsługi routera lub w internetowym przewodniku pomocy. Po prostu wyszukaj w Google markę i model routera ze słowem „reset”.

JESTEŚ CHRONIONY? ZOBACZ ZWYCIĘZCÓW NAJLEPSZEJ OCHRONY ANTYWIRUSOWEJ 2023 ROKU

Oto jak działa typowy reset routera:

    Upewnij się, że Twój router jest podłączony i włączony Znaleźć przycisk resetJeśli zostaniesz o to poproszony, włóż spinacz do papieru w otwór przytrzymaj przycisk przez co najmniej 15 sekund Zwolnij przycisk i poczekaj, aż router ponownie się włączy

Wykonaj poniższe kroki przed pozbyciem się starego routera internetowego. (CyberGuy.com)

KIEDY JEDEN ROUTER WI-FI NIE WYSTARCZY – NAJLEPSI ZWYCIĘZCY SIECI MESH

Najważniejsze wnioski Kurta

Przed pozbyciem się routera konieczne jest zresetowanie routera. W ten sposób możesz chronić swoje dane osobowe i uniemożliwić hakerom dostęp do Twojej sieci i urządzeń.

Zaletą jest to, że resetowanie routera jest prostym i łatwym procesem, który zajmuje tylko kilka minut. Może to również zaoszczędzić wielu kłopotów w przyszłości.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej ustawień i haseł, odłącz router, przywróć ustawienia fabryczne, usuń wszelkie etykiety identyfikacyjne i oddaj router do recyklingu lub przekaż mu odpowiedzialność. Czy kiedykolwiek w przeszłości doświadczyłeś problemów związanych z bezpieczeństwem swoich urządzeń elektronicznych? Daj nam znać pisząc na adres Cyberguy.com/Kontakt.

Aby uzyskać więcej porad technicznych i alertów dotyczących bezpieczeństwa, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, przechodząc na stronę Cyberguy.com/Newsletter.

Prawa autorskie 2023 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *