Nobu Malibu stoi przed sądem w związku z molestowaniem seksualnym i dyskryminacją hostess

Gospodyni popularnego lokalu Nobu w Malibu złożyła w środę pozew przeciwko restauracji i byłemu przełożonemu, zarzucając napaść na tle seksualnym, pobicie, dyskryminację ze względu na płeć i odwet.

Bezimienna 23-letnia powódka, znana jako Jane Doe, domaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 500 000 dolarów.

Pozew złożony w Sądzie Najwyższym hrabstwa Los Angeles dotyczy systemowego molestowania seksualnego, które „szerzy się w miejscu pracy restauracji NOBU”, braku ochrony pracowników oraz konkretnych przypadków napaści ze strony byłego przełożonego nazwiskiem Marcus, którego nazwisko jest wymienione jako nieznane.

Kobieta, która odebrała telefon w czwartek rano w Nobu w Malibu, powiedziała „bez komentarza” i rozłączyła się, gdy zapytano ją o imię i nazwisko. Od godziny 11:00 e-mail wysłany do grupy restauracji pozostał bez odpowiedzi.

Ekskluzywna japońska restauracja założona przez szefa kuchni Nobu Matsuhisę, aktora Roberta De Niro i producenta filmowego Meira Tepera. Globalna marka to nie tylko restauracje, ale także sieć hoteli. Malibu, w którym doszło do rzekomych napaści, to kultowe miejsce pełne gwiazd, którego słynnymi patronami byli Rihanna, Bradley Cooper, Miley Cyrus, Selena Gomez, Leonardo DiCaprio, Justin Bieber i Cindy Crawford.

Zarzuca się, że Marcus, który w pozwie jest kierownikiem baru Nobu, wielokrotnie chodził tuż za hostessami i „lekko pieścił[d] pośladki, zanim mieli szansę uniknąć jego zalotów”, gdy był trzeźwy. W pozwie stwierdzono, że podczas picia na miejscu zaloty Marcusa stały się bardziej agresywne.

Powódka utrzymuje, że Marcus poprosił ją o numer telefonu z powodów osobistych w pierwszym tygodniu pracy w czerwcu 2020 r. i wielokrotnie wysyłał SMS-y z prośbą o osobiste spotkanie poza godzinami pracy. Powód twierdzi, że na początku 2021 r. Marcus przytrzymał ją w biurze, aby pocałować ją w szyję.

W pozwie zarzuca się również, że firma zachęca hostessy i kelnerzy do flirtowania z klientami i wymaga od swoich hostess noszenia „skąpo ubranych czarnych mundurków”, narażając swoich pracowników na niechciane zaloty seksualne zarówno ze strony klientów, jak i menedżerów, a także nie egzekwuje swoich obowiązków ani ich nie przestrzega. pisemne zasady firmy, które egzekwowałyby ochronę tych pracowników.

„Oczekuje się, że jako pierwsza osoba kontaktowa dla klientów NOBU Powódka i młode hostessy takie jak ona powinny zwracać się do wszystkich osób i wszelkich zalotów, z uśmiechem na twarzy, gdy goście przechodzą przez drzwi wejściowe” – napisano w skardze.

„Dlatego ironią losu jest to, że pomimo wymagania od hostess skąpego ubioru i zwracania się do klientów na różnym poziomie trzeźwości, NOBU robi niewiele, aby chronić swoje hostessy przed niechcianymi i niepożądanymi zalotami seksualnymi, które odruchowo tego skutkują.

„Ze względu na bliskość najjaśniejszych gwiazd Hollywood i mantrę NOBU „najpierw zadowolić klienta”, Powód i inne młode hostessy pełniące tę samą rolę, znoszą jawne zaloty i molestowanie seksualne w celu utrzymania wspaniałego wizerunku NOBU [sic] reputację i utrzymanie pracy”.

Powód w pozwie i „kilka innych hostess” twierdzi, że zgłosiły te zaliczki kierownictwu Nobu Malibu, a w pozwie wskazano, że na początku 2022 r. Marcus rozwiązał stosunek pracy.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Cindy Carcamo przyczyniła się do powstania tego raportu.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *