Northridge Cinnabon zakazał flag Pride. Teraz strajkują robotnicy

Vero Aguilar ujawniła się swojej rodzinie 11 lat temu. Wspierała ją rodzina — nawet dalsza rodzina w Meksyku, która, jak sądziła, źle zniosłaby tę wiadomość. Od tego czasu było kilka przypadków, w których wstydziła się swojej tożsamości jako queerowej kobiety.

Aguilar mówi, że zmieniło się to w czerwcu, kiedy dyrektor zarządzający franczyzą Cinnabon, w której jest zatrudniona, zakazał flag Pride.

W piątek Aguilar i 13 innych pracowników w Northridge Fashion Centre Cinnabon odeszło z pracy, co według pracowników będzie początkiem trzydniowego strajku w proteście przeciwko polityce.

„Identyfikujemy się jako osoby LGBTQ i sojusznicy LGBTQ, a nowa dyskryminacyjna polityka Cinnabon zabraniająca wyrażania dumy w pracy szkodzi nam” – napisali pracownicy w skardze złożonej 1 sierpnia w Kalifornijskim Departamencie Praw Obywatelskich, zarzucając dyskryminację ze względu na płeć orientacja i tożsamość płciowa oraz ekspresja płciowa. „Wyróżnianie i zakazywanie symboli dumy powoduje, że czujemy się gorsi, niemile widziani, atakowani, zranieni, upokorzeni i niebezpieczni”.

Pracownicy Cinnabon powiedzieli, że spór rozpoczął się 16 czerwca serią wiadomości od dyrektora 13TH Floor/Pilot, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która prowadzi sklep Northridge i 15 innych lokalizacji, do ponad 200 pracowników franczyzowych.

„Łamię tutaj swoją zasadę dotyczącą tylko dobrych wiadomości” – napisał Greg Reheis, wiceprezes operacyjny 13th Floor/Pilot. „Nie dyskryminujemy ani nie celebrujemy żadnej konkretnej rasy, grupy etnicznej, grupy określonej płci, grupy religijnej. Jeśli jakikolwiek sklep [is] z flagą dumy, należy ją NATYCHMIAST zdjąć!” zgodnie ze skargą pracowników.

Reheis nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Kierownik sklepu Northridge Cinnabon odmówił komentarza, podobnie jak kierownik dystryktu, który nadzoruje sklep na 13. piętrze / Pilot.

Czerwcowy edykt Reheisa pojawił się w połowie Miesiąca Dumy, który w tym roku upłynął pod znakiem kontrowersji wokół udziału korporacji w obchodach osób LGBTQ+.

Pracownicy protestowali w dziesiątkach sklepów Starbucks po doniesieniach, że niektórzy menedżerowie zakazali dekorowania Pride – oskarżenie odrzucone przez sieć kawiarni. A Target wycofał ze sklepowych półek niektóre towary z okazji Miesiąca Dumy, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem klientów przewracających pokazy Pride, gniewnie konfrontujących się z pracownikami i zamieszczających filmy z groźbami w mediach społecznościowych z wnętrza sklepów.

21-letnia Delylah Rodriguez, która identyfikuje się jako queer, powiedziała, że ​​kiedy zobaczyła wiadomości, wysłała je do grupy osób. „Mówiłem:„ To jest popieprzone, na przykład, dlaczego on to mówi? ”- powiedział Rodriguez.

Zakaz dekoracji Pride to tylko jeden z wielu problemów nękających Cinnabon w Northridge Fashion Center, pracownicy powiedzieli podczas wywiadów, gdy pikietowali w 93-stopniowym upale, a ich szeregi wzmocnili organizatorzy Service Employees International Union California.

Pracownicy powiedzieli, że są zmuszeni do pracy w dusznych temperaturach sięgających lat 80-tych i 90-tych, ponieważ system klimatyzacji sklepu działa nieprawidłowo od września ubiegłego roku. Ponieważ jednostka klimatyzacyjna przecieka, woda często tworzy kałuże, przez co podłoga jest śliska i powoduje więcej pracy przy czyszczeniu dla pracowników, powiedzieli.

Pracownik Cinnabon, 21-letni Isaac Ortego, powiedział, że od upału dostaje w pracy krwotoku z nosa. – Nigdzie indziej to się nie zdarza – powiedział.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *