Obliczenia kwantowe, łańcuchy bloków: jak Stany Zjednoczone mogą aktualizować systemy pod kątem potencjału sztucznej inteligencji

Kraje, które chcą w pełni wykorzystać potencjał i możliwości sztucznej inteligencji (AI), będą musiały szukać ulepszeń w zakresie przechowywania i przetwarzania danych, zwracając się w kierunku łańcuchów bloków lub obliczeń kwantowych na przyszłość, powiedzieli eksperci Fox News Digital.

„Będziesz miał ogromne problemy z przechowywaniem danych i obliczeniami, kiedy przejdziesz do rozpoznawania wzorców” – powiedział Fox News Digital Christopher Alexander, główny analityk Pioneer Development Group.

Wyścig w rozwoju i wdrażaniu systemów AI nie może odbyć się bez odpowiedniej infrastruktury, twierdzi TS2 Space, polski dostawca usług internetowych dla armii amerykańskiej na obszarach takich jak Irak i Afganistan.

W poście na blogu na stronie internetowej firmy TS2 Space podkreślił wyzwania, przed którymi stoi infrastruktura AI, w tym „ogromną ilość danych” oraz „złożoność algorytmów i modeli AI”.

GOP, DEMS ŁĄCZĄ SIĘ ZA PUBLICZNYM CENTRUM BADAWCZYM AI, ABY „DEMOKRATYZOWAĆ” TECHNOLOGIĘ

„Opracowywanie i wdrażanie aplikacji sztucznej inteligencji wymaga głębokiego zrozumienia podstawowych algorytmów i modeli, a także umiejętności dostosowania ich do konkretnych przypadków użycia” – napisała firma. „Może to być zniechęcające zadanie dla organizacji, które nie mają niezbędnej wiedzy na temat sztucznej inteligencji”.

Florian Meinert, lider grupy w 5. Instytucie Fizyki na Uniwersytecie w Stuttgarcie, dostosowuje konfigurację komputera kwantowego z atomami neutralnymi w laboratorium instytutu, gdzie prowadzone są badania nad nową koncepcją bitów kwantowych na platformie atomów neutralnych. (Marijan Murat/sojusz zdjęciowy za pośrednictwem Getty Images)

„Ponadto organizacje muszą również upewnić się, że ich infrastruktura sztucznej inteligencji jest elastyczna i przystosowana do szybkiego tempa zmian w technologiach sztucznej inteligencji” – dodaje post. „Oznacza to, że organizacje powinny być przygotowane na ciągłe aktualizowanie i ulepszanie swojej infrastruktury AI w miarę pojawiania się nowych technologii i narzędzi”.

Alexander wskazał na łańcuchy bloków lub zdecentralizowane przetwarzanie jako jedną ze ścieżek naprzód, zauważając, że to nie „zbieg okoliczności”, że dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, ogłosił swój własny łańcuch bloków wkrótce po wydaniu ChatGPT.

CZYM JEST SZTUCZNA INTELIGENCJA (AI)?

Myślę, że zdecentralizowane platformy będą kierunkiem, w którym wszyscy będą zmierzać” – powiedział Alexander, wskazując na zdecentralizowaną naturę łańcucha blokowego, który zużywałby „część twojego komputera… danych i wykorzystania do przetwarzania.

„Możesz mieć, wiesz, 50 000 komputerów ziemniaczanych w Europie Wschodniej, wszystkie podłączone i działające na tym samym poziomie, co NSA”, powiedział Alexander, dodając, że firmy takie jak Amazon i Deloitte wykorzystują blockchain już do „przechowywania danych, bezpieczeństwo i jego skuteczność”.

Sam Altman, dyrektor generalny i współzałożyciel OpenAI, przemawia podczas przesłuchania Senackiej Podkomisji Sądownictwa w Waszyngtonie, 16 maja 2023 r. (Eric Lee/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images)

Niektórzy eksperci zamiast tego wskazują na obliczenia kwantowe lub wykorzystanie cząstek subatomowych do zwiększenia możliwości przetwarzania. Koncern technologiczny IBM twierdzi, że komputery kwantowe pozwolą naukowcom i programistom zajmować się bardzo złożonymi problemami i procesami, z którymi borykają się klasyczne modele, a nawet obecne superkomputery.

„Prawdziwy świat opiera się na fizyce kwantowej” – napisał IBM na swojej stronie internetowej. „Komputery, które wykonują obliczenia przy użyciu stanów kwantowych bitów kwantowych, w wielu sytuacjach powinny być naszymi najlepszymi narzędziami do ich zrozumienia”.

POPULARNE PROGRAMY WYKORZYSTYWANE PRZEZ SI ROBIĄ BŁAGAN NA SALI SĄDOWEJ, OCENIA EKSPERT

Kevin Kane, dyrektor generalny firmy zajmującej się szyfrowaniem kwantowym, American Binary, argumentował, że komputery kwantowe mogą rozwinąć się znacznie bardziej w nadchodzącej dekadzie i jeszcze bardziej udoskonalić uczenie maszynowe, proces, który dodałby do istniejącej infrastruktury, zamiast ją zastępować.

Pranav Gokhale, wiceprezes Quantum Software w Infleqtion, powiedział Fox News, że klasyczne komputery cyfrowe zostaną doprowadzone do granic możliwości, ponieważ popyt na usługi sztucznej inteligencji przyspieszy, a przetwarzanie kwantowe „umożliwi sztucznej inteligencji urzeczywistnienie, ponieważ będą w stanie zarządzać znacznie bardziej złożonymi zadaniami. “

Działający nadprzewodzący komputer kwantowy, chip kwantowy, rdzeń komputera kwantowego, widziany w zbiorniku z białego metalu w QuantumCtek Co LTD w Hefei, prowincja Anhui, Chiny, 7 lutego 2023 r. (Costfoto/NurPhoto via Getty Images)

„W najbliższym czasie nastąpi złagodzenie” – powiedział Gokhale. „Bez technologii kwantowej można używać większych klastrów obliczeniowych, ale nadal nie zmienia to fundamentalnie tego bardzo podstawowego problemu. I to jest miejsce nr 1, w którym, jak sądzę, komputery kwantowe zapewnią tę ogromną przewagę.

„To nie tylko dodatek krótkoterminowy, ale długoterminowa zmiana paradygmatu, prawda? Nie chodzi tylko o… zapisy finansowe, czy pary oparte na DNA i genomikę. To wszystko rzeczy, za którymi obecne modele naprawdę walczą, aby nadążyć z danymi wejściowymi dłuższymi niż kilka tysięcy znaków”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Według przedstawiciela Michaela McCaula z R-Texas Chiny już zaczęły inwestować w rozwój zdolności kwantowych jako sposobu na uzyskanie przewagi nad rywalizującymi narodami w walce o dominację w zakresie sztucznej inteligencji.

„To wyścig podobny do wyścigu kosmicznego. Wiesz, mieliśmy Rosjan i wygraliśmy ten wyścig. Musimy wygrać ten” – powiedział McCaul Fox News Digital na Milken Global Conference.

Nikolas Lanum z Fox News Digital przyczynił się do powstania tego raportu.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *