Oficjalne rankingi mocy wody butelkowanej

Mamy wiele do zrobienia, więc przejdźmy od razu do oficjalnych rankingów mocy wody butelkowanej.

Po pierwsze: każdy powinien mieć dostęp do bezpiecznej wody pitnej. Ten artykuł nie jest reklamą wody butelkowanej. Plastikowe torby, butelki i pojemniki na wynos są ogromną szkodą dla Ziemi. Kup butelkę wielokrotnego użytku, a kupując wodę, szukaj nieplastikowych pojemników (większość wód w mojej pierwszej dziesiątce to bardziej przyjazne dla środowiska szklane butelki).

Woda butelkowana to dynamicznie rozwijający się, wielomiliardowy przemysł: globalna sprzedaż ze 109 krajów wzrosła o 73% w latach 2010-2020, co czyni ją jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu na świecie, według Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jeśli jesteś w pewnym wieku, prawdopodobnie pamiętasz, kiedy koncepcja wody butelkowanej była dość śmieszna. Cóż, te lata już dawno minęły. Rynek tonie teraz w markach wody butelkowanej, a ich przeanalizowanie może być paraliżującym wysiłkiem. Dlatego tu jestem.

W tych rankingach oceniłem marki wody niegazowanej według smaku i uszeregowałem je od najlepszej do najgorszej. Nie ma wód gazowanych. Woda butelkowana to także ogólne określenie: próbowałem wód w puszkach i wód w pudełkach, nawet wody dostarczanej w torbie. Poszedłem do sześciu sklepów spożywczych, dwóch drogerii, sklepu monopolowego i dwóch sklepów ogólnospożywczych, aby znaleźć jak najwięcej powszechnie dostępnych wód, ale jestem pewien, że kilka przegapiłem. Niemniej jednak wypróbowałem ponad 70 różnych wód dla tego kawałka. Proszę klaskać.

Aby się przygotować, odbyłem zabawną pogawędkę z wodnym sommelierem (tak, wodnym sommelierem!), Martinem Riese, który dał mi kilka pomocnych wskazówek dotyczących wody, z których część postaram się szybko streścić (Riese nie brał udziału w rankingach ): Po pierwsze, woda jest interesująca i ma różne smaki i tekstury, jak każdy inny napój. („Jestem po prostu zdumiony, jak różna może być woda” — powiedział Riese.) Po drugie, nie ma potrzeby kupowania butelkowanej wody w celu nawodnienia; tylko kup dobry filtr Wreszcie, kupując wodę, szukaj naturalnej wody źródlanej zamiast wody oczyszczonej. Riese nazwał to szokującym, że niektóre firmy mogą zarabiać na sprzedaży tak naprawdę oczyszczonej wody z kranu.

Pisząc to, nauczyłem się kilku cennych rzeczy: 1) Absolutnie nie wszystkie wody smakują tak samo. 2) Istnieje zbyt wiele odmian wody butelkowanej. 3) Woda pitna jest dobra. Ale nie przesadzaj. A teraz chodźmy się napić, dobrze?

1) Górska Dolina

Mountain Valley, woda źródlana z Arkansas, zdobywa najwyższe noty. Jest lekki i czysty, ledwo słodki. Podczas picia aksamitna konsystencja ustępuje jedynie sugestii mineralnego posmaku, jak po łyku dobrej wody w fontannie w upalny dzień. Nie biorę pod uwagę atrakcyjności opakowań w tych rankingach, ale ciemnozielona butelka Mountain Valley jest jedną z najlepszych.

2) Aqua Carpatica

Uważam, że Aqua Carpatica, woda źródlana z Rumunii, jest bardzo dobrą wodą. Jest bogate, gładkie i spływa z języka z niewielkim posmakiem.

3) Skała Zamkowa

To dobra woda źródlana o rześkim smaku, jak poranna wędrówka po górach. Nie wyczułem większego posmaku.

4) Acqua Panna

Acqua Panna to włoska woda źródlana butelkowana przez San Pellegrino, którą możesz znać z wód gazowanych i napojów o smaku owocowym. Nie znalazłem żadnych wad tej wody, która pije się gładko i ma wyrafinowany finisz.

5) Fidżi

Albo pokochasz, albo znienawidzisz Fidżi, które ma smak, który można wyłowić ze składu z odległości mili. Jest trawiasty, prawie owocowy. Fidżi, z „zrównoważonej starożytnej artezyjskiej warstwy wodonośnej”, zgodnie z opakowaniem, graniczy z wodą uzdrowiskową. Mówisz, że smakuje jak krem ​​do opalania; Mówię, że jest orzeźwiający i pyszny.

6) Starkey

To jest krzywa kula na szczycie mojej listy — była to najciekawsza w smaku woda, jaką próbowałem i będzie najbardziej dzieląca. Jest gęsty, o prawie pikantnym smaku. Jest późna słodycz, która utrzymuje się i niejasny zapach siarki, jak kąpiel w prawdziwym gorącym źródle. To nie jest dla każdego. Ale jeśli zobaczysz to w sklepie, spróbuj. Niekoniecznie zrobiłbym z niej kawę, ale widziałem, że będzie świetnie komponować się z burgerem lub talerzem makaronu.

7) Hawajskie źródła

Doskonała woda o wyrazistym smaku. Ma lekko pieczony, petrichorowy smak, jak woda na gorącym asfalcie.

8) Tahoe

To bardzo dobra woda z „chronionego artezyjskiego zbiornika wodonośnego” – lekka, miękka słodycz z nutą mineralności. Występuje w czymś, co wygląda jak butelka wina, dzięki czemu poczujesz się wyjątkowo fantazyjnie.

9) Antypody

Podczas pobierania próbek wody butelkowanej często zobaczysz słowo „warstwę wodonośną”, więc pomimo zdobycia dwójki na zajęciach z geologii, które brałem na studiach, spróbuję opisać, co to oznacza. Warstwa wodonośna to w zasadzie warstwa podziemnej skały lub materiału podobnego do skały, która umożliwia przepływ wody. (Później będzie quiz.) Woda z Antypodów, w gustownej szklanej butelce iz wysoką ceną (zapłaciłem 7 dolarów za litr), pochodzi z warstwy wodonośnej Nowej Zelandii. Woda jest jednak bardzo dobra – prosta i lekka, z lekką nutą mineralności.

10) Islandzki lodowiec

Islandzki jest bogaty i pełny na języku oraz lekko zasadowy. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo dobrze.

11) Solán de Cabras

Woda źródlana z Hiszpanii. Ma prawie schłodzony smak nawet w temperaturze pokojowej, jakby był przechowywany w glinianym garnku.

12) Evian

Ta woda źródlana z Francji jest jedną z pierwotnych wód symbolizujących status. Bardzo czysty i rześki w początkowym smaku, ale jest charakterystyczny finisz, który zmienia się w lekko kwaśny.

13) Erewhon

Woda źródlana z Erewhon jest, jak można się domyślić, dobra. Bardzo lekki i nieszkodliwy, bez posmaku i utrzymującego się smaku.

14) Wajakea

Określana przez firmę jako „czysta hawajska woda wulkaniczna” z Wielkiej Wyspy Hawai’i. Jest lekka słodycz z czystym finiszem.

15) Grot strzały

Woda źródlana Arrowhead jest prawdopodobnie najlepszą ze zwykłych, niedrogich wód, które wypróbowałem. Jest lekkie, rześkie, z lekko ściągającym finiszem. to całkiem miłe.

16) Wulkan Hawajski

Opisywana jako woda „ze zrównoważonych źródeł i filtrowana przez lawę”, jest delikatna dla języka i światła.

17) Tru Alka

Oczyszczona woda o płaskiej, uziemiającej zasadowości. Czuje się stabilnie. Jest nuta kwaśności, ale nigdzie nie jest tak uciążliwa, jak w niektórych wodach znajdujących się dalej na liście.

18) Woda puszka

Ta woda źródlana z Alberty w Kanadzie jest interesująca: jest prawie maślana, lekko karmelowa lub palonego cukru. To jest w puszce, jak można się domyślić z nazwy, a pop-top spryskał wodą wszędzie, kiedy go otworzyłem.

19) Czysta Sedona

Dobra woda źródlana z Arizony z lekką wytrawnością na finiszu.

20) Przepływ

Podobała mi się ta woda, która w smaku jest pełna, ale z dość ostrą mineralną nutą na ogonie. Jest dostarczany w pudełku i, co jest jego ogromną zasługą, nie smakuje jak pudełko.

21) Ścieżka

Podobała mi się Path, jedna z niewielu oczyszczonych wód, które dostały się do poziomu A. Była w tym słaba, rześka słodycz, która nie przekroczyła granicy mdłości.

22) Pochodzenie

To interesująca woda źródlana z Maine, która jest smaczna, ale trochę cięższa. Lekko chmielowy zapach z lekkim posmakiem siarki.

23) Płynna Śmierć

Słuchaj, nie lubię post-hipsterskiego, pięciopanelowego marketingu z noszeniem czapek tak samo jak ty. Nie mam ochoty zabijać mojego pragnienia, cokolwiek to może oznaczać. Ale to z pewnością nie jest zła woda. Ma przyjemną krągłość z początkowym metalicznym uderzeniem na podniebieniu, zakładam, że pochodzi z puszki. Bez większego posmaku, ale lekka lepkość na języku.

24) Mananalu

To właśnie podczas tej degustacji dowiedziałem się, że Jason Momoa, ten z nieokiełznanych loków i tlących się brwi, ma swoją własną butelkowaną wodę. Werdykt? Przyzwoity — nieznacznie wytrawny posmak i udaje mu się uniknąć zbyt dużej ilości tego metalicznego posmaku z puszki.

25) Włoska niegazowana woda mineralna Whole Foods

Pokrywa język i ma lekką mineralność w pobliżu finiszu.

26) Voss+ Aquamin

Czy to źle, że faktycznie podobało mi się to bardziej niż zwykły Voss? Podczas gdy Voss to norweska woda artezyjska, pierwszym składnikiem Voss+ Aquamin jest woda oczyszczona. Ale ogólnie myślałem, że to było lepsze – rześkie bez posmaku.

27) Cyrro

Ta kalifornijska woda źródlana nie jest zbyt zasadowa, ale jest w niej bardzo lekka nuta przypominająca sodę oczyszczoną. To przyzwoite.

28) Krogera

Niezła woda źródlana w cenie (1,29 USD za galon). Jest chrupiący, ale jest nieco cofnięty przez plastyczny smak.

29) Góra Kaskadowa

Ta oregońska woda źródlana ma lekką stęchliznę, jak w starej księgarni lub na strychu. Kto wie? To może ci się spodobać.

30) Alkaliczne88

To jedna z lepiej oczyszczonych wód z dodatkiem elektrolitów — a jest ich bardzo dużo. Lekki, słodki smak, który ustępuje zasoleniu.

31) Kryształowy Gejzer

To kolejna popularna woda źródlana obok Arrowhead — ale z lekko skunksowym smakiem i wytrawnym finiszem nie podobała mi się tak bardzo.

32) Woda deszczowa Richarda

Ta woda z puszki miała na języku lekką garbnikową konsystencję, jakbym łapała krople deszczu w ustach. Zgodnie z reklamą, innymi słowy.

33) Naturalne górskie źródło Tradera Joe

W tej wszechobecnej wodzie źródlanej było trochę tej pikantnej jakości elektrolitu i lekka wytrawność w posmaku. Podobnie jak butelka Crystal Geyser, którą wypróbowałem powyżej, ta woda pochodziła ze źródła w Olancha w Kalifornii. Pod pewnymi względami smakowały podobnie. Zbieg okoliczności?

34) Wielki chłód

Idealnie czysta woda. Ma tę lekką kwaskowatość i sacharynowy ogon, ale nie jest tak źle, jak niektóre z tych z dalszej listy.

35) Prosta prawda

Simple Truth to marka Kroger. Ta woda źródlana, pochodząca z Michigan, ma tępą słodycz, trochę jak spalony cukier.

36) Wieczne

Ta woda źródlana ma dobre ciało, ale ma kredowy posmak.

37) Zenwtr

Zenwtr jest destylowany z parą wodną, ​​co jest po prostu fantazyjnym sposobem na powiedzenie, że jest to oczyszczona woda. Nie jest źle – gładkie z lekko wytrawnym posmakiem.

38) Skyra

Niezła woda – jasna, ale ma tę niewielką jakość podobną do Smartwater, na której mi nie zależy (wyjaśnię więcej, kiedy dotrzemy do Smartwater).

39) Tylko woda

Trochę melasy z tyłu języka, a słodycz utrzymuje się odrobinę za długo. To jest w pudełku i udaje mu się nie smakować jak pudełko – dodatkowe punkty za to.

40) Życie w tr

Rzecznikiem tej oczyszczonej wody jest LeBron James — ciekawe, czy ją pije? Na języku jest tłusty, ale pozostawia lekko gorzki posmak.

41) Wos

Norweska woda Voss, w atrakcyjnym cylindrycznym opakowaniu, wydaje mi się wodą o najwyższym statusie — taką, którą można zobaczyć na Instagramie influencerki lub która towarzyszyłaby serwisowi butelkowemu w Avalon lub Exchange LA

Ale czy było w tym trochę plastikowego posmaku? Popijałem raz, drugi, żeby się upewnić, że sobie tego nie wyobrażam. Ale ciągle się na to nabierałem. W przeciwnym razie jest to przyzwoita woda.

42) Lodowy Kanion

OK woda źródlana z lekko metalicznym wykończeniem.

43) Studnia

Występuje lekkie zwietrzenie, które psuje skądinąd rześką ormiańską wodę źródlaną.

44) Mówiący deszcz AQA

Ten był alkaliczny; przypominał mi trochę pastę do zębów z sody oczyszczonej.

45) Ofora

Miałem duże oczekiwania co do tej najdroższej wody, jaką kupiłem (14 USD za 750 mililitrów). Butelka jest pokryta bełkotem wellness: „Nano pure”. „Zrekonstruowany”. „Nadtleniony”. Podobało mi się to przy pierwszym łyku, ale potem pojawił się tani, plastikowy podtekst, którego nie oczekiwałem za tę cenę.

46) Dziwna woda

Podoba mi się marketing Weird Water, wody w puszkach, która mówi, że wszystkie zyski przekazuje na cele charytatywne. Zobaczysz rodzaj wewnętrznego monologu z antropomorficznej puszki z tyłu, zastanawiając się, dlaczego to czytasz. Brzmi dziwnie? chyba o to chodzi.

Sama woda mi się podobała — jest dobra, nie świetna. Rześkie, ale z lekko stęchłym posmakiem.

47) Otwarte wody

Dodatkowe punkty za bycie w puszce, ale trochę tego konserwowego smaku przedostało się do wody, w lekki sposób „Jestem w swoim bunkrze i czekam na dzień zagłady”. Trochę słodyczy do tej skądinąd przyzwoitej wody.

48) Czyste życie

Interesuje mnie, że chociaż Pure Life jest silnie kojarzone z marką Nestlé, to słowo „Nestlé” tak naprawdę nie pojawia się nigdzie na butelce. Czy to próba rebrandingu? Poza tym solidnie przeciętna woda z lekko kredowym odczuciem w ustach.

49) Sprzeciwiać się

Ta woda, współzałożona przez byłego biegacza NFL, Terrella Davisa, jest solidnie pośrodku drogi. Ma tę lekką kwaskowatość, typową dla wielu oczyszczonych wód, która smakuje prawie chlorowo.

50) Sierpnia

Augi to oczyszczona woda z miejskiej sieci wodociągowej Leesburg w Wirginii. Wyczuwalny był lekki posmak siarki — nie jest to złe samo w sobie…

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *