Pomiń naleśniki. Powinieneś zrobić te memele na śniadanie

Pomysł zrobienia tortilli w domu może wydawać się zniechęcający, mówi Bricia Lopez, współwłaścicielka w drugim pokoleniu wraz z rodzeństwem instytucji Guelaguetza w Los Angeles, Oaxacan. Ale „myślę, że czasami ludzie spędzą rano więcej czasu na robieniu naleśników niż na tortilli, którą można bardzo łatwo przygotować”.

Jeszcze łatwiejsze niż zrobienie tortilli w domu są memele, nieco grubsze niż tortille i ściśnięte na brzegach.

„Przeprowadziłem się do Los Angeles, gdy miałem 10 lat; to było moje śniadanie przez pierwsze 10 lat mojego życia” – mówi Lopez, której najnowsza książka kucharska brzmi „Asada: Sztuka meksykańskiego grillowania”. „Są tym, co je się na śniadanie w Oaxaca przez 365 dni w roku”.

Ciepłe memele smaruje się aciento na słoninie wieprzowej i posypuje smażonym puree z czarnej fasoli aromatyzowanym liściem awokado, a następnie serem sznurkowym Oaxacan.

„To jest tak zakorzenione w tym, kim jestem, że teraz, kiedy jestem dorosłą kobietą, po prostu zapominam, jakie to wyjątkowe” – powiedziała Lopez. „Chcę, żeby mój syn znowu to zjadł. Chcę to odtworzyć w domu. …To część kultury Oaxaca.”

Memele są doskonałym wprowadzeniem do masy, ponieważ nie trzeba ich robić tak cienkich jak tortille. „Memele mogą być nieco grubsze” – mówi Lopez. „Chcesz móc je uszczypnąć. Chcesz móc się z nimi nadal bawić. Tortille są tak cienkie, że jeśli je uszczypniesz, po prostu się przebiją. Memelas są nieco bardziej wyrozumiałe dla tych, którzy zaczynają od tworzenia dowolnego rodzaju pojazdu masowego.

„Zacznij od doskonałej jakości masy i odrobiny wody. Sprawdź konsystencję ciasta. … Zacznij je robić. Myślę, że to piękna rzecz.”

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *