Przepisy na niezbyt ostrą paprykę na bardzo upalne lato

Niewiele jest potraw, których nie lubię, ale jestem nieugięty, jeśli chodzi o to, by nie lubić papryki. Mogę je jeść w gotowanych przetworach, zmieszanych z innymi aromatami, ale surowa papryka – czy to sama, czy zmieszana z sałatką ziemniaczaną – to mój koszmar. W tych przetworach zawsze wyczuwalny jest ich roślinny smak. I poza etouffée lub gumbo, które robię raz w roku, kiedy tęsknię za domem, nigdy nie przynoszę do domu zielonej papryki.

Jest jednak taki moment w roku, kiedy panuje nastrój, aby rzucić wszystko na paprykę – i to właśnie teraz. Gdy tylko widzę, jak piękne, prążkowane fioletowe okazy trafiają na rynek rolniczy, kupuję kilka funtów, aby przygotować jedno z, jak na ironię, moich ulubionych dań: baskijską piperadę. To po prostu dużo papryki, powoli gotowanej z czosnkiem, pomidorami i papryką espelette, aż papryka stanie się miękka i tłusta. Latem nie ma lepszego połączenia z grillowanym filetem rybnym.

Ponadto o tej porze roku na rynkach pojawiają się słodkie papryczki Jimmy Nardello o długich palcach wiedźmy i prawie wszyscy Kalifornijczycy gromadzą się wokół nich, tak jak mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża robią to po rampach. Oprócz tej piperady i zaimprowizowanego ratatouille, które zrobiłem w zeszłym tygodniu, oto kilka innych dań ze skłonnością do pieprzu, które oszczędzam, aby przygotować w tym tygodniu.

Tradycyjny paprykarz wykorzystuje węgierską paprykę woskowaną, ale ja lubię wykorzystać całą moją słodką paprykę, aby przygotować łatwy sos przypominający piparadę do tego kotleta schabowego. Sos można przygotować w chłodnej porze dnia, przechowywać w lodówce i albo podgrzać, albo dodać go na zimno do grillowanych kotletów schabowych, gdy będziesz gotowy do jedzenia.

A skoro mowa o sosach, uwielbiam sos romesco z dowolnymi warzywami lub białkami, a ten sos z wędzoną papryką Romesco jest cudowny. Wędzona papryka dodaje głębi, aby zrównoważyć słodycz papryki. Połóż go na ogórkach, zanurz w nim listki sałaty klejnotowej lub połóż pod grillowanym kurczakiem.

Innym sosem, który podkreśla słodki, ale czasem ostry smak papryki, jest sos z pieczonej czerwonej papryki w stylu druzyjskim. Dodatkową moc czerpie z surowej cebuli zmieszanej z wędzoną papryką i czosnkiem, tworząc surowy przysmak, który doskonale nadaje się do podawania łyżką do misek zbożowych lub do maczania w hummusie i pita.

I uwielbiam tę zwęgloną okrę i sałatkę kukurydzianą z pikantnym winegretem z kiełbasą. Papryczki Jimmy Nardello dodają słodyczy pikantnej kiełbasie i grillowanej okrze, ale możesz użyć dowolnej słodkiej papryki, którą masz na blacie i czeka, aż stanie się daniem, które będziesz chciał jeść przez resztę lata.

Kotlet Wieprzowy Paprykarz

Węgierska papryka woskowa jest bardzo popularna w większości sklepów spożywczych i wraz z ostrą papryką nadaje sosowi charakterystyczny smak; choć nie jest to dokładnie to samo, można je zastąpić Cubanelles, słodką papryką bananową lub małą żółtą papryką w szczypcie. Poznaj przepis. Czas gotowania: 35 minut

Sos Romesco z wędzoną papryką

Wędzona papryka w połączeniu z piquillos i słodkimi, prażonymi migdałami Marcona tworzy fantastyczny sos, którym możesz polać wszystko, co chcesz zjeść. Zwykła papryka świetnie zastępuje inną paprykę. Poznaj przepis. Czas gotowania: 20 minut

Sos z Pieczonej Czerwonej Papryki

Surowa, mielona cebula dodaje mocy temu sosowi z mieszanki pieczonej czerwonej papryki i dużej ilości czosnku. Świetnie smakuje posmarowany pitą lub po prostu zjedzony z crudité. Poznaj przepis. Czas gotowania: 30 minut

Sałatka z pieczonej okry i kukurydzy z pikantnym winegretem z kiełbasą

Ciepło i przyprawy w kiełbasie dodają mnóstwo smaku słodkiej kukurydzy, papryce i zielonej, ząbkowanej okrze. Aby uzyskać najlepszy smak, użyj najdojrzalszego pomidora, jaki możesz znaleźć. A jeśli masz ochotę, na koniec przed podaniem dodaj do sałatki kawałki mozzarelli, fety lub koziego sera. Zapoznaj się z przepisem. Czas gotowania: 1 godzina

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *