Przepisy na wykorzystanie wszystkich brzoskwiń, śliwek i późnoletnich jagód

Ostatni tydzień spędziłem w Bay Area i w ostatnią sobotę wreszcie miałem okazję wybrać się na targ rolniczy w centrum Berkeley. Zabawnie było widzieć nowych (dla mnie) sprzedawców sprzedających wspaniały chleb, kwiaty i, co najważniejsze, wszystkie owoce pestkowe, które mogę, a których nie mogę kupić nawet w Los Angeles. Mój partner i ja kupiliśmy po jednym kawałku praktycznie każdej brzoskwini, śliwki lub nektaryna, na którą natrafiliśmy. Zabraliśmy je do domu, aby przeprowadzić test smaku i okazało się, że brzoskwinia Zee Lady, którą kupiliśmy na farmie Peach Jamboree, była zdecydowanie najlepsza. To było, jak głosił napis, „żingy!” o przyjemnej cierpkości i bardzo soczysty.

Chociaż staraliśmy się jeść wszystkie kupione przez nas owoce pestkowe na świeżo, było nas po prostu za dużo, więc zacząłem wymyślać różne sposoby, aby je wykorzystać, zanim się zepsują. Ja oczywiście zrobiłam porcję dżemu, korzystając z mojego przepisu na Master Dżem z owoców pestkowych. Równowaga cukru i kwasowości w dżemie odpowiada idealnej mieszance brzoskwiń i nektarynek późnego lata.

Odłożyłem też trochę na zrobienie drożdżowego ciasta śniadaniowego, prostego, delikatnego ciasta, które jest moim idealnym śniadaniem z filiżanką kawy. Ciasto przygotowujemy poprzedniego wieczoru, pozostawiamy na noc w formie do wyrośnięcia, a następnie pieczemy. Owoce na wierzchu toną i opadają wśród wznoszących się fal ciasta, które piecze się na złotobrązowo i chrupiąc od grubej warstwy cukru turbinado na krawędziach.

Resztę owoców pokrojono w ćwiartki i włożono do zamrażarki na późniejszy deser. Dodatkowe śliwki, które posiadam, zmieszam z brązowym cukrem i masłem, aby uformować lśniący śliwkowy tort do góry nogami. Mogę to też zjeść na śniadanie każdego dnia, ale spróbuję zachować to na deser pewnego chłodnego wieczoru w zatoce.

A z dodatkowymi jeżynami, które kupiłem, zrobię ten Peach and Blackberry Crisp. Pieczenie owoców pod przykryciem okruchów to najszybsza droga do szczęścia w lecie. Uwielbiam nabierać łyżkę, gdy jest jeszcze stopiona jak lawa, i nakładać na nią gałkę lodów waniliowych, maniakalnie mieszając je razem, aby uchwycić to ulotne uczucie jedzenia gorących owoców i zimnej śmietanki jednocześnie. Podobnie jak w przypadku wszystkich owoców pestkowych, których kupiłem za dużo na rynku, jest to doświadczenie, którym najlepiej cieszyć się tak szybko i z zachwytem, ​​jak to tylko możliwe.

Ciasto śliwkowe do góry nogami

Nektarynki i brzoskwinie sprawdzają się tutaj równie dobrze jak śliwki, a w połączeniu z każdym z nich owoc tworzy soczystą polewę, która wchłania się w ciasto, gdy zostanie odwrócone po ugotowaniu. Samo ciasto, proste ciasto wzbogacone brązowym masłem i laską wanilii, jest nieco bardziej miękkie i słodsze niż kruche ciastko. Poznaj przepis. Czas gotowania: 1 godzina 10 minut.

Mistrzowski dżem z owoców pestkowych

Z tego przepisu powstaje dżem składający się w 69% z owoców, w 23% z cukru i w 8% z soku z cytryny. Jeśli chcesz słodszy dżem, możesz dodać więcej cukru, ale staraj się nie używać mniej niż podano tutaj, aby mieć pewność, że odpowiednio zachowasz odpowiednią ilość cukru w ​​owocach. Pozostaw skórkę na owocach, aby dodać im koloru, tekstury i smaku, ale jeśli ci się nie podobają, po prostu obierz owoc przed wydrążeniem pestek i siekaniem. Poznaj przepis. Czas gotowania: 2 godziny 30 minut.

Drożdżowe ciasto śniadaniowe z brzoskwiniami i śliwkami

Ten przepis ma być wizytówką najlepszych letnich owoców pestkowych, ale można go również wykorzystać jako czyste płótno na dowolne owoce, które masz w pobliżu, a które wkrótce się zepsują. Jeśli należysz do osób, które wstają wcześnie i jedzą śniadanie dopiero później, przygotuj to ciasto za jednym razem rano, kiedy planujesz je podać. Zdobądź przepis. Czas gotowania: 2 godziny 40 minut, w dużej mierze bez opieki.

Chrupiące brzoskwinie i jeżyny

Prostota tego chipsu pozwala na mnóstwo improwizacji. Można używać wszelkiego rodzaju owoców, samych lub w połączeniu. O tej porze roku najlepsze są brzoskwinie lub nektarynki w połączeniu z malinami lub jeżynami. Wiosną tę samą polewę zastosuj z truskawkami i rabarbarem. Jesienią i zimą królują jabłka lub gruszki. Poznaj przepis. Czas gotowania: 1 godzina 10 minut.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *