Tak, miękkie dania typu fast food są nadal najlepszymi miękkimi daniami. Oto 7 najlepszych marek w rankingu

Wielkimi krokami zbliżamy się do oficjalnego zakończenia lata, ale nic nie mówi o tym, że trzeba porzucić letnie nawyki. Jedź dalej na plażę. Kontynuuj pikniki i filmy na świeżym powietrzu. I nadal delektuj się jednym z najlepszych przysmaków na upalne dni: miękkim podaniem.

Jeśli przeczytałeś nasz niedawno opublikowany przewodnik po miękkich smakach, będący częścią naszego większego pakietu Summer of Ice Cream, to już wiesz, że miękkie lody to najlżejszy i najbardziej przewiewny sposób na poruszanie się w upalną pogodę. Pomiędzy pierwszymi kroplami, które tworzą się, gdy rożek uderza w światło słoneczne, a ostatnim kęsem zamrożonej słodyczy utkniętej w dolnych zagłębieniach rożka, jest to metafora samego życia: brudny, pyszny i znikający zdecydowanie za wcześnie.

I chociaż jest mnóstwo dobrych miękkich dań, bądźmy szczerzy: najlepsze miękkie dania to miękkie dania typu fast food.

Być może są to seksownie brzmiące emulgatory, takie jak monoestry glikolu propylenowego, i stabilizatory, takie jak guma guar, dzięki którym Twoje ulubione miękkie dania będą kremowe, a nie lodowate. Być może wynika to z faktu, że Dairy Queen aż tak daleko wyjaśnia na swojej stronie internetowej, że jej miękki serwis nie spełnia prawnej definicji lodów. Albo fakt, że Chick-fil-A wymyślił zupełnie nowe słowo – Icedream – aby opisać swój miękki serwis.

Cokolwiek to jest i niezależnie od tego, ile sylab mają składniki, jest pyszne. Nikt nie twierdzi, że miękkie dania typu fast food są dla ciebie dobre. Ale jeśli pieczesz w swoim mieszkaniu w trudnym roku, nie czuj się źle, jeśli pozwolisz swojemu wewnętrznemu dziecku na mały poczęstunek z sieci fast foodów.

Zasługujesz na ucztę.

Poniżej znajduje się siedem najlepszych dań typu fast food, uszeregowanych od mojego ulubionego do najmniej. Pamiętaj, że moja definicja miękkiego podania nie obejmuje koktajli mlecznych ani smakołyków takich jak Wendy’s Frosty, mimo że je uwielbiam. Miękką porcję należy spożywać w rożku, najlepiej w rożku.

Tastee-Freez

Kultowa marka Tastee-Freez to coś w rodzaju klasycznej historii rozkwitu i upadku: założona w 1950 roku w Illinois, na początku 1957 roku szybko rozrosła się do ponad 1700 sklepów. Obecnie pozostały tylko cztery samodzielne sklepy Tastee-Freez, w tym jeden w Anchorage, ze wszystkich miejsc. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal możesz kupić Tastee-Freez — można go znaleźć w Wienerschnitzel (tak, w sklepie z hot dogami), którego spółka-matka kupiła Tastee-Freez w 2003 roku.

To mogłoby łaskotać we mnie mieszkańca Środkowego Zachodu, ale uwielbiałem ten stożek. Ma gładką konsystencję z minimalną lodowatością i smakiem przypominającym mrożoną bitą śmietanę. Uroku dodaje fakt, że można uzyskać zanurzony stożek – sztuka wymierająca. Czekoladowa skorupka Tastee-Freez przyjemnie się rozpada i ma lekką słoność, gdy rozpuszcza się na języku. Oczywiście zanurzenie rożka w czekoladzie powoduje szybsze rozpuszczenie miękkiej porcji, więc zaplanuj to odpowiednio. Istnieje inny smak maczanych szyszek, Froot Loops, który będzie dobry, jeśli lubisz smak woskowego środka do czyszczenia podłóg.

McDonalda

Trudno uwierzyć, że ten korporacyjny kolos był kiedyś skromnym małym stoiskiem z burgerami, założonym w San Bernardino w 1940 roku. McDonald’s zajmuje drugie miejsce, ale czasami zdarzają się niespójności w dostępności ich miękkich dań (Czy sprawdzałeś witrynę Mcbroken? Śledzi ona czy w danej lokalizacji działa maszyna do lodów, na podstawie danych na żywo z aplikacji McDonald’s) powala na kolana, podobnie jak brak jednolitości wielkości rożków. Czasami za 2,19 dolara można dostać przyzwoitą ilość miękkiego dania, ale czasem pojawia się nierówna plama, która ledwo wystaje poza krawędź rożka.

Ale miękkie dania McDonald’s są jak frytki (które, jak zapewne wiesz, dobrze smakują razem). Kiedy uderza we wszystkie cylindry, niewiele jest lepszych. Konsystencja jest lekka i jedwabista, jedna z najlepszych, jakie spróbujesz, a waniliowy smak samego miękkiego dania jest prawie maślany.

Królowa Mleka

Więcej nastawienia na Środkowy Zachód! Dorastałam, chodziłam do Dairy Queen i mam w sercu miejsce tak miękkie jak ich lody – przepraszam, miękkie podanie. Konsystencja jest bardzo dobra, nieco twardsza niż przeciętna, a smak wanilii jest stanowczy, ale nie przytłaczający. To, co najbardziej podoba mi się w przychodzeniu tutaj, to kształt ich stożków. W przeciwieństwie do większości miękkich rożków, które przypominają iglicę katedry, rożki Dairy Queen przypominają kopułę na szczycie Taj Mahal: jak pulchna cebula czekająca na wyrwanie z ziemi.

Zanurzony stożek to klasyczna funkcja DQ, która niestety jest dostępna dla niewielu. Kto nie lubi woskowej „magicznej skorupy” czekolady pokrywającej lody? Jeśli ktoś chce rozpocząć petycję, aby stała się ona stałym elementem wszędzie tam, gdzie sprzedawane są mrożone smakołyki, podpiszę ją. To były najdroższe rożki, jakie próbowałem — 11 dolarów za dwa małe rożki, z których jeden był zanurzony.

Burger King

Chociaż nie jestem wielkim fanem ich burgerów, Burger King serwuje dobrze miękkie dania. Konsystencja jest dobra, z kilkoma zauważalnymi kryształkami lodu gdzieniegdzie i wyraźną, przyjemną kremowością. Smak wanilii jest mocny – może trochę za mocny, bo sprawia wrażenie nieco sztucznego.

Dźwiękowy

Niech Bóg błogosławi Sonica, w którym wciąż żyje doświadczenie carhopu: nadal możesz składać zamówienia w kiosku, siedząc w zaciszu własnego samochodu, a ktoś przyniesie Ci jedzenie. Zamawiając pewnego dnia soft, spodziewałem się typowego rożka z typową ilością waniliowego softu. Zamiast tego dostałem naprawdę gigantyczną ilość tego materiału w gigantycznym czekoladowym rożku waflowym, który następnie umieszczono w dużym kubku po napojach i wręczono mi. Osoba, która dała mi zamówienie, wyjaśniła, że ​​„zwykle mają” rożki do ciasta, ale dzisiaj z jakiegoś powodu tego nie zrobiły.

Miękki serwis Sonica jest w porządku, ale muszę odjąć punkty z powodu braku rożków do ciasta. Oto dlaczego: Rożki to bez wątpienia najlepsze naczynie do lodów i miękkich dań. Sprowadza się to do dwóch rzeczy: tekstury stożka oraz jego zakamarków i zakamarków rozmieszczonych po całej powierzchni.

Dobry rożek do ciasta ma wszystkie najlepsze cechy – i mówię to z miłością – styropianowego orzeszka ziemnego: idealne połączenie chrupania i żucia. Najlepsze rożki do ciast będą zawierały odrobinę mąki z tapioki, co daje odrobinę plastyczności, która może niemal oznaczać czerstwienie. Rożki cukrowe i rożki waflowe są gorsze, ponieważ stemplują swój własny autorytet na przekąsce. „Zauważ mnie”, zdają się mówić.

Ale rożek z ciastem to Szwajcaria – naczynie neutralne. Dzieje się tak za pomocą małych wgłębień na krawędzi każdego rożka, które zatrzymują lody w zagłębieniach, oraz dzięki dużym wgłębieniom na dnie rożka. Ostatni kęs ciasta w rożku jest jednym z najlepszych kęsów jedzenia w całej ludzkości.

To był rozwlekły sposób powiedzenia: Sonic, proszę, nie zabraknie ci już rożków z ciastami.

Rajd

Rally’s lub Checkers, jak być może wiesz, to przyzwoity w smaku miękki serwis, którego niestety nie psuje niechlujna konsystencja. Lekka i eteryczna jakość miękkiego serwowania to część tego, co czyni go wspaniałym, ale tutaj jest zbyt luźny, zbyt swobodny. Nie traktuje siebie poważnie. Pojawia się na romansie z czarnym krawatem w dżinsach i sportowej marynarce i ma nadzieję, że nikt tego nie zauważy. Miękki serwis leży na stożku niczym luźna bawełniana czapka, a nie jest wyprostowana i ma pewny skręt.

Dobre wieści? Za jedyne 1,29 dolara te stożki były najlepszą okazją spośród tych, które próbowałem. Smak waniliowy działa zgodnie z oczekiwaniami, ale wersja truskawkowa, która ma nieco nieprzyjemny, łososiowy kolor, jest znacznie gorsza.

Chick-fil-A

Chick-fil-A, która ma prawdopodobnie najmilszych pracowników na świecie, serwuje miękki serwis, który jest przyzwoity, ale nie do końca dorównuje konkurencji. Trzeba przyznać, że Chick-fil-A nawet nie próbuje nazwać tego, co serwuje lodami. Zamiast tego nazywa swój miękki serwis „Icedream” – jednym słowem (które jest znakiem towarowym) i towarzyszy różnym produktom z kurczaka.

Tekstura Icedream jest trochę zbyt lodowata i sztywna. Ta tekstura dobrze utrzymuje kształt korkociągu, który dobrze się trzyma, ale jest mniej przyjemny dla języka. Smak jest mniej kremowy niż niektóre inne i bardziej przypomina mrożone mleko. Nie jest zły – po prostu nie jest moim ulubionym.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *