Wpisz swój adres i sprawdź, czy nie przepłacasz za internet

Twój router ma już wiele lat, ale nie myślisz o tym, ponieważ po prostu tam stoi i zapewnia połączenie z Twoimi urządzeniami. Zanim dokonasz aktualizacji, pamiętaj o tym: potrzebujesz urządzenia obsługującego Wi-Fi 6.

Być może router i modem działają prawidłowo, dopóki nie przestanie działać internet. Oto właściwy sposób na zresetowanie rzeczy. Nie odłączaj, tylko natychmiast podłącz go ponownie i powiedz, że wszystko jest w porządku!

Wszyscy już wiemy, jak ważne jest silne połączenie w pracy, szkole, zabawie i życiu. Ale co się stanie, jeśli się poruszysz i zorientujesz się: „Och, ten internet śmierdzi?”SZYBKIE WSKAZÓWKI TECHNICZNE DOTYCZĄCE OSZCZĘDZANIA ATRAMENTU W DRUKARCE, UNIKANIA ZŁOŚLIWEGO OPROGRAMOWANIA, SZYBKIEGO PRZEGLĄDANIA — I WIĘCEJ

Sprawdź Tech News i Hacks, bezpłatne biuletyny czytane przez 509 641 osób, które potrzebują przydatnych porad technicznych i mają dość wiadomości i wskazówek technicznych przeznaczonych dla ekspertów i programistów. Subskrybowanie jest łatwe i łatwe do anulowania!

Zrób to zanim zaczniesz się pakować

Oto krok, który należy wykonać: sprawdź Internet przed podpisaniem umowy najmu lub wpłatą zaliczki. Istnieje spora szansa, że ​​ceny i prędkość, do których jesteś przyzwyczajony, znacznie różnią się w Twojej (potencjalnie) nowej okolicy.

Większość dużych miast w USA ma tych samych przewoźników, jak Verizon, AT&T i CenturyLink. Jednak w zależności od Twojej lokalizacji możesz uzyskać drastycznie inną prędkość Internetu niż w innym mieście… w tym samym przedziale cenowym.

Markup stworzył przydatne narzędzie mapowe do sprawdzania prędkości Internetu w 45 dużych miastach. Oto podsumowanie tego, co znaleźli i jak samodzielnie korzystać z mapy.

Para używa tabletu do rozmów wideo. (iStock)

Rejestracja jest łatwa i łatwa do anulowania.

Nawet jeśli się nie ruszasz

Markup przeanalizował dane z ponad miliona planów internetowych w 45 miastach USA od czterech największych dostawców Internetu w kraju: EarthLink, CenturyLink, Verizon i AT&T.

Okazało się, że najgorsze oferty internetowe pojawiały się nieproporcjonalnie w najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych i historycznie zaznaczonych dzielnicach we wszystkich miastach z wyjątkiem dwóch. Uff.

Internetowa Wielka Czwórka również stosuje „wyrównanie poziomów”, co oznacza, że ​​pobierają tę samą stawkę za różne prędkości Internetu, które mogą się znacznie różnić. ODKRYCIE: ODKRYJ SEKRETY ŚLEDZENIA APPLE I MICROSOFT PODCZAS PRACY NA SWOIM MAC LUB PC

Jak korzystać z mapy

Chcesz zabrać mapę na jazdę próbną? Oto jak:

    Wybierz miasto z menu rozwijanego lub przeciągnij mapę, aby poruszać się po całym kraju. Użyj funkcji powiększania w prawym górnym rogu, aby wybrać konkretną kropkę na mapie lub wpisz dokładny adres w pasku wyszukiwania. Kliknij kropkę, aby wyciągnąć wyświetl wszystkie szczegóły adresu, w tym prędkość, dostawców usług internetowych i dane demograficzne. Użyj funkcji filtrowania, aby zawęzić wyszukiwanie według danych demograficznych.

Mapa jest dość szczegółowa, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak dobrego możesz oczekiwać połączenia z sąsiedztwem.

Teraz napraw Wi-Fi

Jeśli pozostajesz na miejscu lub przenosisz się gdzieś, gdzie połączenie jest solidne, jesteś złoty. Ale to nie znaczy, że wszystko jest idealne.

Kobieta pracuje przy komputerze. (iStock)

Jeśli masz do czynienia z opóźnieniami i spadającym sygnałem, router może ograniczać Twoje połączenie. Mój geniusz IT, John (mistrz gadżetów), zawęził zakres do solidnych opcji:

    Najlepszy budżetowy router dla małego domu Niedroga opcja dla średniej wielkości domu Najlepszy budżetowy system mesh dla średnich i dużych domów Wydajna opcja mesh dla wielu użytkowników w dużych domach

Miejsce umieszczenia routera również ma znaczenie. Chcesz, aby znajdował się w centralnym miejscu, wysoko nad ziemią. Patrzę na ciebie, jeśli twój utknął na podłodze w szafie.

Powszechnie stosowane urządzenia, takie jak telefony bezprzewodowe, głośniki Bluetooth, a nawet kuchenki mikrofalowe, mogą mieć wpływ na szybkość Internetu. Dotyczy to szczególnie starszych routerów.

Następnie zmień kanał. Nie mówię o telewizorze, ale o częstotliwości routera. Czy korzystasz z częstotliwości 2,4 GHz? Jak najszybciej opuść ten zatłoczony kanał. Network Analyzer to solidna aplikacja pomagająca znaleźć najodpowiedniejszy kanał dla Twojego połączenia.

Router (Fox News)

Sposób zmiany kanałów zależy od marki i modelu routera. Aby go znaleźć, zapoznaj się z instrukcją. Analizator sieci jest dostępny na iOS i Androida.

Następny na liście rzeczy do zrobienia: szukaj moocherów i wypędzaj dzieci do sieci dla gości. Tutaj znajdziesz kroki.

Kontynuuj swoją wiedzę techniczną

Mój popularny podcast nazywa się „Kim Komando Today”. To solidne 30 minut wiadomości technicznych, wskazówek i osób z całego kraju, które zadają pytania techniczne takie jak Ty. Szukaj go, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty. Dla Twojej wygody kliknij poniższy link do najnowszego odcinka.

WYBÓR PODCASTU: Oszustwo Roblox celuje w dzieci, szokujące śledzenie pracowników i hackowanie wiadomości tekstowych

Ponadto rozprzestrzeniają się filmy Deepfake – jak je rozpoznać. Zagubione dzieci odnalezione przez wideodomofony, dziesiątki dają się nabrać na oszustwo na Facebooku i sposoby na ukrycie numeru telefonu.

Sprawdź mój podcast „Kim Komando Today” w Apple, Google Podcasts, Spotify lub swoim ulubionym odtwarzaczu podcastów.

Posłuchaj podcastu tutaj lub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty. Po prostu wyszukaj moje nazwisko „Komando”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zdobądź więcej wiedzy technologicznej w programie The Kim Komando Show, nadawanym w ponad 425 stacjach radiowych i dostępnym w formie podcastu. Zapisz się na pięciominutową bezpłatną poranną obławę Kima, aby poznać najnowsze naruszenia bezpieczeństwa i aktualności technologiczne. Potrzebuję pomocy? Zadaj tutaj swoje pytanie Kim.

Prawa autorskie 2023, WestStar Multimedia Entertainment. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *