Zamiast do centrum handlowego, czołgaj się po trzech fajnych halach gastronomicznych w Los Angeles

Teraz, gdy nadszedł wrzesień, w południowej Kalifornii panuje skromne „prawdziwe lato”. Przynajmniej w ten sposób zmiany klimatyczne kierowały nami przez ostatnie kilka lat: sierpień był prawie nie do zniesienia, choć wszyscy wiemy, że w Los Angeles upały zwykle utrzymują się po równonocy jesiennej do początków października.

W ten weekend z okazji Święta Pracy czekam do południa w zacienionym i chłodnym miejscu, najlepiej z mrożonką w dłoni. Nazywam się Danielle Dorsey i jestem zastępcą redaktora w czasopiśmie Food i wydawcą wszystkich naszych przewodników kulinarnych zawierających Notatki degustacyjne z tego tygodnia.

Nostalgiczne rozwiązanie ciepła SoCal

Wychowana w San Diego i Riverside, zanim w wieku dorosłym przeprowadziłam się do Los Angeles, jestem na wskroś dziewczyną z południowej Kalifornii. Oznacza to, że kiedy letni upał osiągnie swój szczyt w sierpniu i utrzyma się do września, nigdzie nie poczuję się bardziej nostalgicznie i orzeźwiająco niż jedno z moich lokalnych centrów handlowych, gdzie mogę spacerować przewiewnymi korytarzami bez konkretnego celu i wypocząć w food court, kiedy tylko mam ochotę na przerwę.

Obecnie staram się unikać sklepów szybkiej mody, które tłoczą się w takich centrach handlowych, ale od tego czasu zastąpiłem je halami gastronomicznymi, których w Los Angeles jest mnóstwo, które posiadają wartość historyczną i oferują przestrzeń dla szeregu innowacyjnych sprzedawców, którzy korzystają z lokalnych produktów i dostawców. Oto trzy hale gastronomiczne z przepływem powietrza, dwie z długą tradycją i jedna właśnie otwarta w tym roku, a także kilku sprzedawców, których możesz odwiedzić podczas wizyty.

Trzy hale gastronomiczne

Topanga Social: Otwarta niedawno w maju restauracja Topanga Social przenosi niektóre z najpopularniejszych konceptów restauracyjnych w Los Angeles do przestronnej lokalizacji, która służy jako część gastronomiczna centrum handlowego Westfield Topanga. Tutaj znajdziesz jedyną placówkę Amboy poza oryginałem w Chinatown, oferującą szeroki wybór burgerów; I Love Micheladas od rodziny stojącej za Guelaguetzą, która pojawia się także w niedzielnym ogródku piwnym w Smorgasburgu; Pizza w stylu Detroit z Dtown Pizzeria; upragniona druga lokalizacja wśród 101 najlepszych restauracji wybrała Mini Kabob; oraz debiutancka gra dla fanów Shrimp Daddy w hawajskiej odsłonie. Obecnie na miejscu znajdują się dwa bary, tropikalny ogród margarita i Sunset Strip importujący Rock & Reilly’s. A jeśli masz ochotę zrobić zakupy w sklepie dużej marki przed lub po jedzeniu, centrum handlowe jest właśnie tam.

Citizen Public Market: W chwili otwarcia w 1928 r. pełnił funkcję gazety i drukarni komercyjnej w Culver City, został ponownie uruchomiony jesienią 2020 r. po radykalnym remoncie. Obecnie jest to strefa gastronomiczna, w której mieści się osiem straganów oraz bar Bohémien na drugim piętrze. Goodboybob jest idealnie umiejscowiony przy wejściu wychodzącym na ruchliwy Culver Boulevard i serwuje napoje kawowe, wybór win na butelkę lub kieliszek, świeżo wypiekane ciasta i chapati (pełnoziarniste wrapy z nadzieniem śniadaniowym). Idź dalej, a zobaczysz, jak pracownicy Bang Bang Noodles ręcznie wyciągają grube, długie nitki makaronu biang biang na mocne miski, które przygotowywane są na zamówienie z charakterystycznymi sosami, olejami chili i warzywami. Podejdź do lady w Jolly Oyster, aby zamówić ostrygi i inne świeże owoce morza w połączeniu z naturalnymi winami, wybierz zestaw ręcznych bułek z suszoną rybą z Uoichiba Handroll, wgryź się w chrupiącego smażonego kurczaka w stylu LA spotyka się z japońskim z Go Wybierz Birda lub skosztuj przysmaków z Afryki Zachodniej, takich jak ryż jollof i zupa pieprzowa, w Ilé Bistro, a wszystko to w wygodnym pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze.

Grand Central Market: Uwaga: w Grand Central Market nie ma klimatyzacji i w gorące letnie dni robi się trochę lepko, zwłaszcza gdy jest tłoczno. To powiedziawszy, z przodu i z tyłu targowiska na świeżym powietrzu ustawione są ogromne wentylatory, więc jest pewien przepływ powietrza. Idź przed południem lub na późną kolację i powinieneś czuć się całkiem komfortowo. Od momentu otwarcia w 1917 r., spośród 101 najlepszych restauracji, w mieście pojawiają się najbardziej ekscytujące pop-upy z jedzeniem. Reporterka kulinarna Stephanie Breijo w swojej kolumnie Quick Bites opisała dwóch najnowszych sprzedawców na rynku: Maple Block Meat Co., wędzoną wędlinę -specjalista od mięsa z placówką w Culver City oraz Sushi Rush z sushi i ręcznymi bułkami. Dołączają do grona stałych najemców, takich jak Roast to Go i China Cafe, a także nowszych, takich jak spot z burgerami For the Win i Broad Street Oyster Co. z bułkami z homarami, wieżami z owocami morza i – jak się domyślacie – ostrygami. Rynek jest nie tylko idealnym miejscem do zaparkowania go ze względu na schłodzone powietrze unoszące się w alejkach, ale jest także świetną opcją na kolację z grupą przyjaciół, którzy nie mogą zgodzić się co do jednego miejsca.

Masz już bilety na Food Bowl?

Okazuje się, że pełzanie po centrach handlowych to ogólnoświatowa rozrywka. Podczas ostatnich podróży felietonistki Food Jenn Harris do Bangkoku, Tajlandii i Singapuru znalazła kilka swoich ulubionych przekąsek w tętniących życiem centrach handlowych, straganach i na ulicy. Dodaj do zakładek jej ulubione miejsca z jedzeniem i napojami w Singapurze i Tajlandii na następną podróż do Azji Południowo-Wschodniej.

Nie zapomnij przeczytać także profili Harrisa: szefa kuchni Malcolma Lee z nagrodzonego gwiazdką Michelin Candlenut, który nie spieszy się z powolną kuchnią Peranakan w dynamicznym Singapurze, oraz Thitida Tassanakajohna, znanego jako szef kuchni Ton, który przykuł uwagę całego świata kiedy zadebiutował Le Du, sezonową restauracją z menu degustacyjnym w Bangkoku, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce na liście 50 najlepszych restauracji w Azji na świecie.

Możesz wypróbować autorskie dania obu szefów kuchni podczas nadchodzących wydarzeń LA Times Food Bowl, w tym singapurskiej uczty w Wattles Farm z szefami kuchni Malcolmem Lee i Minh Phanem z Phenakite and Porridge + Puffs 3 września oraz kolacji na cztery ręce, podczas której szef kuchni Ton będzie współpracować z szefem kuchni Marcelem Vigneronem nad menu łączącym Wschód i Zachód z niestandardowymi zestawieniami koktajli w restauracji Lemon Grove w Hollywood 25 września.

Bilety na imprezę inaugurującą LA Times Food Bowl, a także wydarzenia z okazji Restauracji Roku Holbox i zdobywcy Złotej Nagrody 2023, Jenee Kim z Park’s BBQ, zostały wyprzedane, ale nadal możesz dołączyć do Might Market odbywającego się w Paramount Studios backlot 22–24 września, z pokazami gotowania prowadzonymi przez lokalnych i światowych szefów kuchni, w tym Virgilio Martineza z Central w Peru, Bricię Lopez z Guelaguetza i Timothy’ego Hollingswortha z Otium, a także ekskluzywne przekąski z restauracji takich jak Awan, Camphor, Caviar Kaspia, Ditroit Taqueria, Evil Cooks, Jitlada, Kogi BBQ, n/soto, Saltie Girl i wiele innych.

Odliczając czas do obiadów, dowiedz się, jak przygotować w domu curry z kurczaka mamy Malcolma Lee i khao kluk kapi Tassanakajohna. Do kuchni testowej The Times zaprosiliśmy także uczestników Food Bowl 2023, w tym food trucka Kim Prince z Dulanville, który podzielił się przepisem na gorące krewetki z kaszą z Nashville, oraz Justina Pichetrungsiego z Anajak Thai, który przeprowadza nas przez proces przygotowywania laab moo .

Również …

    W bardzo osobistym i przemyślanym artykule Eddie Lin przeprowadza wywiad z szefową kuchni Clarissą Wei w Tajpej na Tajwanie na temat jej nadchodzącej książki kucharskiej „Made in Taiwan”. Tę parę pisarzy łączy ciekawe powiązanie z wyspiarskim krajem będącym częścią Republiki Chińskiej: Lin urodziła się tam i wychowała w Los Angeles, a Wei urodził się w Los Angeles i wyemigrował do Tajpej. Rozmowa, która następuje, stanowi głęboko intymny obraz ich relacji z Tajwanem i jego zmieniającej się tożsamości, w tym trudnej do zdefiniowania kuchni. Szkoła wróciła do zajęć i nadchodzi nowy miesiąc. Spotkaj się z naszymi autorami książek kulinarnych i wszystkimi nowo otwartymi restauracjami, które odwiedzili w zeszłym miesiącu, w tym restauracją inspirowaną stylem vintage w centrum Los Angeles, zatwierdzoną przez TikTok wietnamską restauracją w WeHo, roślinną kuchnią Afryki Zachodniej na Melrose i więcej. Dokonaj rezerwacji już teraz. Może jest już wrzesień, ale letnie temperatury wciąż utrzymują się na stałym poziomie. Pokonaj upał dzięki najnowszemu pakietowi lodów w sekcji Jedzenie, który obejmuje najlepsze lody, miękkie miejsca do serwowania, desery restauracyjne, na które warto zarezerwować miejsce, wegańskie koktajle mleczne, ranking każdego smaku paleta w Mateo’s oraz profile Latynosów i osób dbających o zdrowie psychiczne -koncentruje się na Sad Girl Creamery i sąsiedzkim lodziarni.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *