Old Yahoo search page

Zapytaj Kurta: Strony internetowe mogą próbować ukryć swoją przeszłość, ale te narzędzia odkrywają to, czego inni mogą nie chcieć, abyś zobaczył

Narzędzia, o których istnieniu być może nigdy nie wiedziałeś, odkryją przeszłość stron internetowych, które niektórzy mogą próbować pogrzebać.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądały strony internetowe pierwszej generacji największych dzisiejszych firm?

Otrzymaliśmy wiadomość e-mail od Kena ze Scottsdale w Arizonie, w której poruszono bardzo interesujące pytanie dotyczące witryny, w której kiedyś znajdowały się archiwa starych witryn. Oto, co miał do powiedzenia.

KLIKNIJ, ABY OTRZYMAĆ BEZPŁATNY NEWSLETTER CYBERGUY KURTA Z ALARMAMI DOTYCZĄCYMI BEZPIECZEŃSTWA, SZYBKIMI WSKAZÓWKAMI, PRZEGLĄDAMI TECHNICZNYMI I ŁATWYMI WSKAZÓWKAMI, ABY STAĆ SIĘ INTELIGENTNIEJSZY

„Kiedyś istniała strona internetowa, na której znajdowały się stare strony internetowe. Można było znaleźć, jak wyglądała strona internetowa pierwszej generacji dla konkretnej firmy… Nie mogę już znaleźć tej witryny. Czy wiesz, czy istnieje? masz adres? – Ken, Scottsdale, AZ”

Jak się okazuje, istnieje kilka różnych zasobów, z których można skorzystać, aby dowiedzieć się, jak kiedyś wyglądały strony internetowe. Niezależnie od tego, czy próbujesz udowodnić, że zasady witryny wskazywały okres gwarancji, który później zmieniono, produkt wydawał się zniknąć, czy też przeprowadzasz pracę detektywistyczną w celu przyjrzenia się historii sieci, są to zasoby, z których możesz użyj, aby znaleźć te starsze strony internetowe.

1. Znajdź stare strony internetowe za pomocą The Wayback Machine

The Wayback Machine znajduje się na archive.org i jest biblioteką cyfrową non-profit, która oferuje bezpłatny powszechny dostęp do milionów stron internetowych, książek, filmów, oprogramowania, muzyki i innych artefaktów kulturowych. Na stronie możesz wyszukać, jak przed laty wyglądały inne strony internetowe. Na przykład mogłem wejść i zobaczyć, jak wyglądała witryna Yahoo od 1996 roku.

The Wayback Machine znajduje się na archive.org i jest biblioteką cyfrową non-profit, która oferuje bezpłatny powszechny dostęp do milionów stron internetowych, książek, filmów, oprogramowania, muzyki i innych artefaktów kulturowych. (archiwum.org)

Jak korzystać ze strony The Wayback Machine

    Idź do Witryna Wayback Machineprzeprowadzić szukaj na pasku wyszukiwania Maszyny, który jest wyśrodkowany u góry strony. Możesz albo wpisać a określony adres URLlub kilka słowa kluczowe związane z witryną, której szukaszWybierz a strona z wyników wyszukiwaniaWybierz a rok na wykresie słupkowym biegnącym u góry strony, aby zobaczyć, jak ta witryna wyglądała w przeszłości.

Należy zauważyć, że Wayback Machine nie obsługuje wyszukiwania słów kluczowych w sposób, w jaki robią to Google lub Bing. Należy wyszukiwać tylko określone witryny.

USUŃ SWOJE DANE OSOBOWE Z SIECI

2. Znajdź stare strony internetowe za pomocą archive.today

Inna strona o nazwie archive.today pozwala przeglądać starsze strony internetowe. Musiałem kopać trochę dalej z tym, ale udało mi się wyciągnąć tę migawkę Facebooka z 2006 roku.

Inna strona o nazwie archive.today pozwala przeglądać starsze strony internetowe. Musiałem kopać trochę dalej z tym; jednak udało mi się wyciągnąć tę migawkę Facebooka z 2006 roku. (archive.today)

Jak znaleźć stare strony internetowe za pomocą archive.today

Witryna ma kartę wyszukiwania, która umożliwia wpisanie adresu URL, który chcesz wyświetlić, i ujawnia tysiące wyników wyszukiwania. Po wypluciu wyników otrzymasz dwie zakładki, jedną o nazwie „Najstarsza”, a drugą o nazwie „Najnowsza”. Pomoże Ci to zawęzić wyszukiwanie do dokładnie tego, czego szukasz. Możesz także przejść do opcji „Chcę przeszukać archiwum w poszukiwaniu zapisanych migawek”, aby wyświetlić więcej treści.

POWRÓT TECHNOLOGII VINTAGE: TWOJA STARA TECHNOLOGIA MOŻE BYĆ WARTA FORTUNY

3. Znajdź stare strony internetowe za pomocą The Memento Project

Projekt Memento wykorzystuje kilka zasobów, aby uzyskać oczekiwane wyniki, w tym The Wayback Machine.

Jak znaleźć stare strony internetowe za pomocą The Memento Project

    U góry strony możesz wybrać Podróż w czasie z menu rozwijanego, które prowadzi do bardzo wygodnej strony internetowej, na której możesz wpisać swój Adres URL i dokładna data szukasz. Następnie zostaniesz przekierowany do listy linków, z których możesz wybrać, które doprowadzą Cię do wyników. Próbowałem wpisać „Twitter tym razem w 2011 roku” i doprowadziło mnie to do miejsca, w którym chcę iść.

U góry strony możesz wybrać Podróż w czasie z rozwijanego menu, które prowadzi do bardzo wygodnej strony internetowej, na której możesz wpisać swój adres URL i dokładną datę, której szukasz. (Projekt Memento)

JAK ODKRYĆ HISTORIĘ SWOJEGO DOMU ZA POMOCĄ UKRYTEGO NARZĘDZIA GOOGLE MAPS

Kluczowe dania Kurta na wynos

Jeśli chcesz spojrzeć wstecz na to, jak wyglądał Internet, te zasoby są do zrobienia. Możesz zobaczyć, jak bardzo projekt każdej z tych witryn zmienił się i rozwinął na przestrzeni lat. Zastanawiam się, jak inaczej będą wyglądać za 10, a nawet 20 lat. Musimy po prostu poczekać i zobaczyć.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Tęsknisz za tym, jak kiedyś wyglądały strony internetowe? A może wolisz sposób, w jaki strony wyglądają dzisiaj? Daj nam znać, pisząc do nas na Cyberguy.com/Contact.

Aby uzyskać więcej moich alertów bezpieczeństwa, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, przechodząc do Cyberguy.com/Newsletter.

Prawa autorskie 2023 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *