Zrób Tacos 1986 salsa macha w domu. To brama do najlepszych tacos

Mieszanie prażonych suszonych chili ze świeżą, niegotowaną oliwą z oliwek daje salsę bardziej przypominającą sambal lub olej chili. Podczas gdy salsa macha często zawiera orzechy, w tej wersji zastosowano nasiona sezamu, aby nadać orzechowy smak. Skórka pomarańczowa i sok zastępują zwykły ocet i nadają mieszance orzeźwiający posmak. Ten przepis pochodzi z Tacos 1986 i służy jako przyprawa i dodatek do Tacos al Hongo.

Salsa Macha

10 minut. Wychodzi około 1 ½ filiżanki.

Składniki

    1 ½ uncji suszonych chili ancho, z łodygami 1 uncja suszonych chili cacabel lub guajillo, z łodygami 3 obrane ząbki czosnku 1 szklanka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia 1 łyżka prażonych białych nasion sezamu 2 łyżeczki soli koszernej i więcej 1 mała pomarańcza

Instrukcje

    Rozgrzej patelnię comal lub dużą żeliwną na średnim ogniu. Połóż chili i czosnek na gorącej powierzchni w jednej warstwie. Smażyć, często obracając, aż chili staną się kruche i odrobinę ciemniejsze, a na czosnku pojawią się pęcherze (3 do 4 minut). Przenieś chili i czosnek do robota kuchennego i pulsuj, aż zostaną drobno posiekane. Zeskrob dno i boki miski, dodaj olej, nasiona sezamu i sól. Pulsuj, aż dobrze się wymiesza. Zetrzyj skórkę pomarańczową bezpośrednio w robocie kuchennym, następnie przekrój pomarańczę na pół i wyciśnij sok. Pulsuj raz lub dwa razy, aby włączyć. Spróbuj i dopraw, jeśli to konieczne, większą ilością soli.

Zrób z wyprzedzeniem: salsę można przechowywać w lodówce w szczelnym pojemniku przez okres do 1 tygodnia.

Na podstawie Jorge Alvareza-Tostado.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *