Zrób to, zanim wyrzucisz, podarujesz lub sprzedasz swoją drukarkę

Myślałem, że skończył się atrament, ale okazuje się, że moja drukarka atramentowa, z której korzystałem przez ponad 5 lat, była w drodze do grobu. Drukarki nie są wieczne, a na rynku zawsze pojawiają się nowsze i lepsze modele, więc naturalnie w końcu będziesz chciał pozbyć się starych.

Jednak wiele drukarek jest teraz bezprzewodowych, co oznacza, że ​​muszą być podłączone do sieci Wi-Fi, aby działały prawidłowo.

Oznacza to, że informacje takie jak hasło, typ sieci, przypisany adres IP i inne są przechowywane w drukarce i nie znikają tak po prostu, gdy zdecydujesz się wyrzucić lub sprzedać drukarkę.

Dlatego firma Canon ostrzega wszystkich użytkowników domowych, biurowych lub wielkoformatowych drukarek atramentowych, aby przed pozbyciem się drukarki wykonali poniższe czynności. Oto, co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności.

Firma Canon ostrzega klientów przed problemami z przechowywaniem danych w drukarkach bezprzewodowych

Firma Canon skupiła się w szczególności na swoich własnych drukarkach bezprzewodowych, a firma ostrzegła swoich klientów, że jeśli haker zdobędzie starą bezprzewodową drukarkę Canon, z której nie usunięto informacji poprzedniego właściciela, może ukraść te dane i wykorzystać je do własnych celów.

KLIKNIJ, ABY OTRZYMAĆ BEZPŁATNY NEWSLETTER CYBERGUY KURTA Z ALARMAMI DOTYCZĄCYMI BEZPIECZEŃSTWA, SZYBKIMI WSKAZÓWKAMI, PRZEGLĄDAMI TECHNICZNYMI I ŁATWYMI WSKAZÓWKAMI, ABY STAĆ SIĘ INTELIGENTNIEJSZY

Drukarka Canona. (Kanon)

Niektóre modele drukarek Canon, które już zostały dotknięte tą niefortunną okolicznością, to m.in E, G, GX, iB, iP, MB, MG, MX, PRO, TR, TS i XK seria. Firma Canon opublikowała również własny dokument zawierający listę wszystkich modeli, w których wystąpiły problemy z przechowywaniem danych, dzięki czemu klienci mogą łatwo sprawdzić, czy ich model nie został dotknięty problemem.

Co powinienem zrobić przed pozbyciem się starej drukarki?

Jeśli masz konkretnie starą drukarkę Canon, której chcesz się pozbyć, firma Canon ogłosiła również proces usuwania wszystkich danych z drukarki, w zależności od posiadanego modelu. Oto instrukcje dostarczone przez firmę:

Jak zresetować drukarkę Canon

Iść do Resetowanie ustawień

Kliknij Zresetować wszystko

Włącz Bezprzewodowa sieć LAN

NAJTANIEJ ATRAMENT DO DRUKAREK I JAK PRZEDŁUŻYĆ WKŁADY

Kobieta pracująca z drukarką Canon. (Kanon)

Zresetuj wszystkie ustawienia jeszcze raz

Jak zresetować drukarkę Canon bez funkcji Resetuj wszystko

Jeśli Twoja drukarka Canon nie ma funkcji Resetuj wszystko w menu ustawień, możesz wykonać następujące czynności:

Resetowanie ustawienia sieci LAN

Włącz Bezprzewodowa sieć LAN

Zresetuj ustawienia sieci LAN jeszcze raz

Jeśli okaże się, że Twoja drukarka Canon nie ma tych ustawień, najlepiej byłoby, gdybyś ponownie zapoznał się z instrukcją obsługi drukarki, aby zobaczyć, jaki jest proces dla Twojego konkretnego modelu.

NAJLEPSZE DRUKARKI 2023

Możesz dowiedzieć się więcej o moich typach najlepszych drukarek na rynku w tym roku.

Co zrobić, jeśli nie mam drukarki Canon?

Jeśli masz drukarkę bezprzewodową innego typu niż Canon, przed pozbyciem się jej nadal postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować ustawienia drukarki. Twoja drukarka powinna być dostarczona z instrukcją, jak to zrobić, więc zapoznaj się z tymi krokami, zanim wyrzucisz starą drukarkę.

Jeśli masz drukarkę, której nie chcesz się pozbyć; powinieneś przynajmniej upewnić się, że Twoja sieć Wi-Fi jest bezpieczna, aby Twoja drukarka nie została zhakowana, gdy nadal z niej korzystasz.

JAK ZREZYGNOWAĆ Z PAPIERU, ZAMIENIAJĄC TELEFONU W PRZENOŚNY SKANER

Używana drukarka Canon. (Cyberguy.com)

Kluczowe dania Kurta na wynos

Kradzież informacji może być wielkim koszmarem, zwłaszcza jeśli można było temu zapobiec, wykonując kilka dodatkowych kroków. Nie bądź kolejną ofiarą złośliwego hakera i upewnij się, że wiesz, jak zresetować ustawienia drukarki, zanim ją wyrzucisz lub sprzedasz.

Czy sądzisz, że w dobie postępu technologicznego i wszystkiego, co dzieje się bez papieru, drukarki należą już do przeszłości? Daj nam znać, pisząc do nas na adres Cyberguy.com/Kontakt

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Aby uzyskać więcej moich wskazówek, zapisz się do mojego bezpłatnego biuletynu CyberGuy Report, kierując się na Cyberguy.com/Newsletter

Prawa autorskie 2023 CyberGuy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *